Menu Region

Prezydent zwołał pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa...

Prezydent zwołał pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Damian Witek AIP

4Komentarze Prześlij Drukuj
Andrzej Duda Andrzej Duda

Andrzej Duda (© Grzegorz Jakubowski)

Pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w czasie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy odbędzie się 9 marca - poinformował na piątkowej konferencji prasowej Paweł Soloch szef BBN. Dotyczyć będzie kwestii bezpieczeństwa naszego kraju.
Od jakiegoś czasu prezydentowi Andrzejowi Dudzie zarzucano, że zwleka z organizacją pierwszego posiedzenia RBN. Prezydent postanowił, że sprawy bezpieczeństwa Polski nie mogą dłużej czekać i zwołał obrady.

- Posiedzenie będzie poświęcone wskazaniu głównych problemów związanych z bezpieczeństwem kraju oraz wskazaniu aktualnych kwestii związanych z bezpieczeństwem Polski – poinformował na piątkowej konferencji prasowej Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie odbędzie się ono 9 marca o godz. 12.

Szef BBN powiedział, że zwołanie tych obrad było konieczne, ponieważ w najbliższym czasie dojdzie do bardzo ważnych wydarzeń. W nadchodzących miesiącach odbędzie się szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Paweł Soloch dodał, że na najbliższe posiedzenie RBN zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju, tj. Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, ministrowie: obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji. Zaproszenie otrzymali także przedstawiciele wszystkich partii opozycyjnych. Szef BBN zaznaczył, że porozumienie w tej kwestii jest bardzo istotne dla budowania porozumienia w kwestii bezpieczeństwa Polski, dlatego też będzie ono niejawne.

Posłowie opozycji wyrazili chęć uczestnictwa w tym zebraniu. Jak dowiedział się dziennikarz Agencji Informacyjnej Polska Press na spotkanie przyjdzie Ryszard Petru z .Nowoczesnej i Paweł Kukiz z klubu Kukiz'15. Pozostałe partie zadeklarowały, że zaraz po zapoznaniu się z treścią zaproszenia, również przedstawią swoich reprezentantów.

Ostatnie zebranie rady odbyło się w lipcu ubiegłego roku. Przewodniczył mu kończący swą kadencję Bronisław Komorowski.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie może podejmować żadnych ważnych decyzji. Tak wynika z przepisów Konstytucji. Ma ona tylko prawo do rozpatrywania i wydawania opinii w kwestiach bezpieczeństwa kraju. Jej obradom przewodniczy Prezydent RP. Do jego kompetencji w zakresie działania BBN należy także powoływanie szefa biura i przewodniczenie jej obradom.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Pajac

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

old32 (gość)  •

Z niego taki prezydent jak z koziej d... trąba . To podstawiony słup. O wszystkim decyduje ten samotny bez rodziny i przyjaciół otoczony tylko lizusami zapchlony przez kota niezrównoważony psychicznie Jarosław Kaczyński

skomentuj

No nie zupełnie słup, słupy to kolesie z PIS masowo podstawiali w SKOK i

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ABW (gość)  •

wyciągnęli stamtąd 5 miliardów. A dzięki komu, ano Andrzejkowi, który skutecznie opóźniał przejęcie przez KNF kontroli na SKOKami oraz wprowadzeniem tam właściwych standardów księgowych.
Niezły skok wspólnie z kolesiami z PIS na kasę nagrodzony etatem prezydenckim. Niezła fucha za niezłą kasę - nie podejmuje żadnych decyzji, uczestniczy tylko w uroczystościach i podpisuje co mu prezes każe.
Teraz przez przed nimi do zrabowania kasa całego państwa - tempo w jakim ja wyciągają jest imponujące, tylko upadek będzie twardy. Niestety Polski też.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czas najwyższy - Polska jest teraz atakowana i osaczana ze wszystkich stron.

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Patriota (gość)  •

Atakują nas instytucje Unii Europejskiej, Komisja Wenecka i sprzedawczyki z PO Nowoczesnej i PSL oraz różnej maści lewacy. Dobrze byłoby wprowadzić jakiś stan nadzwyczajny, aby zamknąć wszystkie nie kontrolowane przez rząd media i spacyfikować ujadającą opozycję. Skonsolidowani wewnętrznie łatwiej stawimy opór wrogom zewnętrznym.

skomentuj

Psychol

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kraj (gość)  •

Niech zgadnę jesteś głupim prymitywnym zwolennikiem Religii Nienawiści ( PiS) . Takim bezmózgowcom jak ty można wszystko wcisnąć

odpowiedzi (0)

skomentuj