Menu Region

Powstał podręcznik wdrażania programu „Rodzina 500+”

Powstał podręcznik wdrażania programu „Rodzina 500+”

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Damian Witek AIP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Elżbieta Rafalska Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalska (© Piotr Smoliński)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało specjalny podręcznik, zawierający instrukcje dla samorządów, jak wypłacać pieniądze w ramach programu "Rodzina 500+".
Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawiła na piątkowym briefingu prasowym w Warszawie specjalny podręcznik instruktażowy. Zawarto w nim wytyczne dla samorządów, jak skutecznie wcielać w życie rządowy program „Rodzina 500+”.

- Skuteczne wdrożenie programu jest możliwe we współpracy z ministrami i wojewodami. Stworzyliśmy podręcznik instruktażowy dla samorządów, aby były one jak najlepiej przygotowane – powiedziała minister Rafalska. Dodała, że największym wyzwaniem jest należyte przygotowanie samorządów do wypłaty świadczeń z programu.

500 ZŁ NA DZIECKO OD KIEDY [ZASADY, WNIOSKI]


Jest to odpowiedź ze strony rządu na coraz częściej pojawiające się wątpliwości dotyczące programu "Rodzina 500+". Dotyczyły najczęściej tego, czy samorządy poradzą sobie z wypłatą pieniędzy i czy dysponują odpowiednimi kwotami na organizację szkoleń.

W spotkaniu uczestniczyli także Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, Anna Streżyńska, minister cyfryzacji oraz Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. - Ze strony rządu wykonywane są wszelkie działania, aby przedstawić możliwości jakie stworzono samorządom – zapewnił Mariusz Błaszczak. Dodał, że program zawiera także pulę środków przeznaczonych dla samorządów na wypłatę świadczeń. Według Błaszczaka program jest sprawdzianem dla samorządowców, bo to na nich spocznie ciężar wypłaty pieniędzy. W związku z tym na piątkowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przekazano samorządom informacje o programie.

Szefowa resortu cyfryzacji uspokajała, że zostało zrobione wszystko, aby usprawnić wypłatę pieniędzy drogą elektroniczną. Powstała możliwość składania wniosków przez internet i otrzymywania pieniędzy na konto bankowe.

Zdzisław Sipiera zapewnił, że on i jego podwładni pracują nad tym, aby obsługa programu w samorządach przebiegała jak najsprawniej.

WNIOSEK O 500+ ZŁOŻYSZ PRZEZ E- BANKOWOŚĆ


Cieszący się ogromną popularnością projekt PiS, zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. Rodziny z jednym dzieckiem będą musiały spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1,2 tys. zł w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze będą wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Zakończony został proces legislacji „Rodzina500+”. Ustawę podpisał już prezydent Andrzej Duda. Pierwsze wypłaty mają nastąpić w kwietniu.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Powstał podręcznik wdrażania programu „Rodzina 500+”

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dobra zamiana (gość)  •

Podręcznik okrzyknięto największym hitem czytelniczym XXI wieku. Na razie autor podręcznika otrzymał honorarium w kwocie 500.000.
Dzieło zostanie zgłoszone do literackiej nagrody Nobla.

odpowiedzi (0)

skomentuj