Menu Region

Opozycja ocenia 100 dni rządu PiS [VIDEO]

Opozycja ocenia 100 dni rządu PiS [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

AIP

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Ryszard Petru Ryszard Petru

Ryszard Petru (© Piotr Smoliński)

Politycy opozycji skomentowali pierwsze sto dni rządów Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie .Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Kukiz'15 zgodnie stwierdzili, że działania PiS-u mocno różniły się od obietnic, jakie przedstawiciele tej partii składali w czasie kampanii wyborczej. Największa krytyka dotknęła brak działań zmierzających do pobudzenia rozwoju gospodarczego kraju.

AIP/x-news
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gdzie prawdziwe reformy?

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

podatnik (gość)  •

Ciekawe? na TK, Kurskiego "leśniczówka" Jacka, Służbę Cywilną, Spółki Skarbu Państwa czyt. stołki ,etc nikt się nie umawiał a pozamiatane w kilka godzin a to co było umówione to musi czekać cztery lata?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Patru czyli Rubikoń

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

skąd oni go wzieli? (gość)  •

zaczynał u Geremka w Unii Wolności, finansuje i wspiera go Balcerowicz, a wszystko to od Sorosa pochodzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dlaczemu?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ja (gość)  •

Dlaczego jak patrzę na Petru, to chce mi się rzygać?

odpowiedzi (0)

skomentuj

NAJLEPIEJ

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

NAJLEPIEJ jest WSZELKĄ krytykę zaczynać OD SIEBIE!

odpowiedzi (0)

skomentuj

na fotce nowoczesny świński ryj z Wrocławia

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czosnek (gość)  •

ten antypolski świński ryjak tylko o PISie umie bredzić

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dlaczego mister Petru, tudzież nowoczesny Balcerowicz, nie idzie na przodzie KODu?

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przecież tam idą wszyscy z PiS niezadowoleni! (gość)  •

Ilość dni do swej dyspozycji PO miała aż ca. 2900, czyli 29 okresów po 100 dni. PO w tym czasie nie poczyniła dla ogółu praktycznie nic. Tzn. prócz swojego biznesu, prócz wzrostu adm. o 80-100 tys urzędników, prócz zadłużenia budżetu
o horrendalną kwotę 720 mld, tj 126%. Oczekiwanie przez PO cudów od PiS-u, po 100 dniach rządu, jest wyjątkową bezczelnością. Natomiast wołanie Petru-nowoczesny-Balcerowicz jest li tylko wołaniem na puszczy, ale jelenie usłyszą.
Z kolei mister Kukiz niech zaprzestanie swoje ciągłe przesiadywanie w zapachu i czarze w-skiej lady od „kropki nad i”. Gdyż może stać się i tak, że owa lady postawi swoją kropkę: mister Kukiz za dużo się buja i mało czyni pozytywnego. Natomiast co do samej oceny PiS przez innych, wtedy ona z grubsza jest pozytywną. Tego istniejącego stanu mister Petru, PO, Kukiz, nie zagłuszą. Oto niektóre oceny PiS-u przez zagranicznych korespondentów:

(...) Alex Duval Smith, brytyjski „The Guardian”: Najbardziej znaczącą rzeczą w ciągu pierwszych trzech miesięcy pracy nowego rządu było bardzo szybkie tempo tworzenia prawa. (...) To jest ekstremalnie energetyczny rząd. Jednak poniósł porażkę, jeśli chodzi o komunikację. Beata Szydło podczas jednej z debat trzymała w ręku niebieską teczkę mówiąc, że są w niej projekty, które zamierza zrealizować w ciągu pierwszych 100 dni. Wydaje się, że wiele z nich zostało zrealizowane, jednak zostały one bardzo słabo wyjaśnione (...) I nie sądzę, by były jakieś powody, by nie ufać temu rządowi. (...) Polska jest znacznie silniejszą gospodarką niż Węgry i większym graczem w Europie, więc jeśli rzeczywiście Warszawa stanie się Budapesztem, Bruksela będzie miała nie lada zmartwienie (...)

(...) Michel Viatteau, korespondent Agence France Presse (AFP): Najbardziej uderzające w opisie tych pierwszych miesięcy po dojściu PiS-u do władzy jest szybkość działania. PiS wykazał wielki dynamizm. Najczęściej po wyborach jest taki okres spokoju, wszystko dopiero zaczyna się organizować, ministrowie zajmują swoje gabinety, rozmyślają, patrzą w teczki a tutaj wyraźnie była wola nie tylko samego prezesa Kaczyńskiego, ale całej partii, która doszła do władzy, żeby bardzo szybko pójść do przodu, wedle maksymy, która zresztą być może powstała we Francji, że jeśli się czegoś nie zrobi w ciągu pierwszych 100 dni, to potem się już tego nie zrobi (...) To nie jest nic nieoczekiwanego, bo wiadomo, że PiS już wcześniej miało dość nieufny stosunek do UE, który zresztą nie jest wyłącznością Polski ani PiS. Tego typu poglądy i opinie spotyka się w wielu państwach, także we Francji (...) Pewna ewolucja zaszła, z pewnością. Ta ewolucja budzi niepokój w dość wielu środowiskach tak w Polsce, jak i zagranicą, ale żeby powiedzieć, że Polsce już mamy rządy autorytarne, absolutnie nie. Konstytucja, parlament, rząd, opozycja, to wszystko funkcjonuje i nie będziemy mieli jutro Rosji putinowskiej w Polsce; przynajmniej ja tego nie przewiduję (...) Całość publikacyj do zapoznania w sieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Burak Petru zaczyna przypominać obciachowego Bula z Ruskiej Budy.

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nie ma dnia, zęby czegoś nie palnął. (gość)  •

Zejdź z Rubikonia Petru, bo jak spadniesz będzie bolało.

odpowiedzi (0)

skomentuj