Mateusz Morawiecki: W Davos doceniają działania polskiego rządu

Kacper Rogacin (AIP)
Bartek Syta
- Dla mnie fundamentalnie ważne jest uszczelnienie systemu podatkowego, by były pieniądze na programy społeczne, aby każda polska rodzina była włączona w ten krwioobieg gospodarczy. Tutaj, w Davos, jest to zauważane i doceniane - mówił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z TVP Info. Szef polskiego rządu przebywa na szczycie w Davos.

- Bardzo pozytywnie mówi się tu o działaniach podejmowanych przez Polskę - chociażby o uszczelnianiu systemu podatkowego, ale też o naszych programach społecznych - mówił Mateusz Morawiecki.

- Ludzie coraz lepiej rozumieją, że musimy głęboko reformować wymiar sprawiedliwości. Dziś ciągle sędziami Sądu Najwyższego są ludzie, którzy byli nimi w czasach PRL-u. To jest niedopuszczalne, ale ta sytuacja się zmienia - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Światowe Forum Ekonomiczne Davos 2018: Opady śniegu dają się we znaki uczestnikom. Morawiecki rozmawiał z Sundarem Pichaiem i Rickiem Perrym

- Umówiliśmy się dziś rano z panią kanclerz Merkel, że spotkamy się 15 lutego w Berlinie. Patrzę z pewną nadzieją na nowy rząd niemiecki, ponieważ mam nadzieję, że będzie on rozumiał, że polityka spójności nie polega na zmuszaniu niektórych krajów do różnych rzeczy, tylko razem wygrywać i zyskiwać - powiedział premier.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
I moim skromnym zdaniem, nigdy tego eldorado nie bedzie. I dzisiaj juz nie wiadomo, czego PiS chce i do czego dazy. Jak na chwile obecna, to pod logo PiS urastaja wszyscy inni spoza PiS, a sami PiS-cy w szybkim tempie "karlowacieja". Cytaty z sieci: prof. Rafał Chwedoruk, politolog: (...) Kierownictwo PiS może mieć więcej pracy w załatwianiu wewnętrznych spraw, aniżeli w rywalizacji z opozycją ... Pojawia się pytanie – czy droga do poszerzania społecznego zasięgu obozu rządzącego nie jest obarczona dużym ryzykiem zniechęcenia tymi, którzy doszlusowali do PiSu w ostatnich latach i miesiącach ... Jarosław Gowin jest skazany na balansowanie i wygrywanie pozycji między wielkimi formacjami ... Im więcej pan Gowin będzie miał posłów tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do próby wypchnięcia go ze Zjednoczonej Prawicy ... Większym wyzwaniem dla PiS niż opozycja, która sama się paraliżuje, jest utrzymywanie spójności swojego obozu. Szczególnie dotyczy to segmentu, który tworzyłby szarą strefę między rządzącymi a opozycją ... Wreszcie im więcej posłów i większe środowisko tym silniejsza możliwość oddziaływania na opinię publiczną. Od czasu do czasu pojawiają się sygnały, które wcześniej czy później mogą doprowadzić do napięć ... Już mamy napięcia związane z ustawą o szkolnictwie wyższym. Dla wielu polityków PiS i wyborców tej partii jest nieakceptowalna ze względu na swój skrajnie neoliberalny wydźwięk. (...) Calosc w sieci.
Wróć na i.pl Portal i.pl