Menu Region

Kornel Morawiecki: Apeluję do Wałęsy, by powiedział prawdę....

Kornel Morawiecki: Apeluję do Wałęsy, by powiedział prawdę. Liczę na jego odwagę [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paula Radwanowicz AIP

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Kornel Morawiecki Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki (© Piotr Smolinski)

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Kornel Morawiecki, działacz opozycyjny w PRL, dziś poseł Kukiz'15, odniósł się do udostępnionych przez IPN dokumentów dotyczących agenta SB "Bolka". - Zgadzam się, że dobre imię Lecha Wałęsy to dobre imię Polski, ale dobre imię Wałęsy będzie wtedy jeśli się pokaja i wszystko wyjaśni -powiedział. I dodał: - Apeluję do Wałęsy, by powiedział prawdę. Liczę na jego odwagę.

TVN24/x-news


- 27 lat jesteśmy po transformacji, nie ma lustracji. To jest coś niesamowitego, że tak późno o tym rozmawiamy, że prawda została tak głęboko skryta. To jest oczywiste dla mnie, że to powinno, i najwyższy czas, żeby było ujawnione - powiedział Morawiecki.

Pytany o autentyczność i prawdziwość dokumentów stwierdził: - Historycy i ludzie którzy tę rzecz badają nie mają cienia wątpliwości. To wszystko jest rozstrzygnięte. Więc proszę mnie nie pytać o autentyczność jednego czy innego podpisu. Ja w ogóle nie sądzę, żeby ktoś fałszował jakieś podpisy Lecha Wałęsy. Nie sądzę, ale nie wiem. Ale nawet pięć podpisów sfałszowanych niczego nie zmienia.

Jak stwierdził, badania historyków potwierdziły współpracę Lecha Wałęsy z SB w latach 70. - Pan prezydent w różnych momentach naszej historii zachowywał się co najmniej dwuznacznie jeśli nie skandalicznie. Przecież pan prezydent był przeciwny lustracji. W czerwcu 1989 roku parę dni przed wyborami powiedział, że będzie głosował na listę krajową. Lista krajowa to była lista komunistów. Pan prezydent Lech Wałęsa nie był przeciwny prezydenturze Wojciecha Jaruzelskiego. Pan prezydent wiele razy zaniedbał ten polski interes. Nie wiem czy zaniedbał bo tak myślał, ale ja się obawiam, że on był wtedy trzymany w jakimś szantażu, w uścisku. I te teczki, które teraz objawia pani generałowa, są cząstką tego żandarmu - mówił w Sejmie Morawiecki. - Jeżeli pan Wałęsa powie prawdę - będę mu za to dziękował - podsumował.
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

prawda

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hugon (gość)  •

Panie Morawiecki i tak cała Polska wie że to szpicel za pieniadze.On ma tyle honoru co brudu za paznokciami.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ten teraz szpanuje nieugiętoscią

+8 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tylko że (gość)  •

tylko że żadna bezpieka nie chciała go uginać, bo już wtedy nie traktowali go poważnie :-)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czy pan, pośle Morawiecki, rzeczywiście na to liczy iż Walęsa odtworzy tzw. Listę Macierewicza

+13 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czy Listę Wildsteina... To naprawdę graniczyłoby z istnym cudem?! (gość)  •

Obalenie w 1992 r. rządu Olszewskiego przez Wałęsę wygenerowało 20 lat zapóźnienia w rozwoju Polski, jak również,
wytworzyło autentyczne setki miliardów strat. Imć Wałęsa o fakcie wyśmienicie wie, stąd, nie otrzyma pan potwierdzenia tego, co panu znanym od 30 lat z „Solidarności”. Poniższy link, „Nocna Zmiana”, mówi dokładnie wszystko. Nikt i nic nie zmieni faktów. I tym bardziej, nie zmieni żadna karkołomna koncepcja z warsztatu propagandy „Gazeta W & Ferajna”. Pytanie: kiedy stosowne organa władzy rozpoczną odbieranie wysokich odznaczeń państwowych, np. Virtuti Militari? Które w ostatnim 25 leciu rozdawano jak kartofle, i które otrzymały osoby niegodne nawet odznaczenia przedszkolaka.
www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

odpowiedzi (0)

skomentuj

Znanym z mówienia prawdy jest jegomość JKM, naturalnie, jak sam się za daleko nie zapędzi

+9 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A dzisiaj JKM mówi nawet ciekawie i wprost w Times: (gość)  •

(...) Podczas rozmów w Magdalence w 1988 roku między ówczesną władzą a opozycją niemal wszyscy uczestnicy byli agentami bezpieki. Cała III Rzeczpospolita została założona tak naprawdę przez generała Kiszczaka. Dostał on polecenie przekazania władzy. Co zatem zrobił? Przekazał władzę swoim agentom, bo to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Teraz te sprawy będą wychodzić na światło dzienne. (…)

(...) Przypuszczam, że gdyby wtedy Wałęsa powiedział: trudno, byłem agentem, ludzie by to mu wybaczyli. Zresztą, w oryginalnej, naszej wersji ustawy lustracyjnej on nie miał być jej poddany. Już wówczas znałem jego przeszłość. Uważałam, że to wstyd, że aktualny prezydent jest agentem. Ale dzisiaj funkcji prezydenta nie pełni, sytuacja się więc zmieniła. Przez te wszystkie lata w III Rzeczpospolitej nie ujawniono tych wstydliwych spraw. Żyjemy w chorym świecie niedopowiedzeń. Najwyższy czas na całą prawdę. (...)

(...) Pamiętajmy jednak, że tak zwana pierwsza Solidarność, powstała w 1980 roku, została formalnie rozwiązana trzy lata później. A w 1988 agent Wałęsa razem z innymi agentami założyli na polecenie władzy Solidarność II. Ogłosiłem koniec nie tej pierwszej, ale tej fałszywej Solidarności. (...) Całość publikacji na portalu Timesa.

PS. pośle Morawiecki, jeśli przyznanie się Wałęsy do prawdy, wtedy jednocześnie i pełny zwrot wypłaconych Wałęsie kwot w dularach. Czyli, żadnego przyznania nie będzie. Wygrane dzisiaj w totolotka to zdarzenie na kilka mln losów.

skomentuj

Każdy bohater po czasie.

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Attyla-Bicz Boży (gość)  •

Nie wiem ile masz lat,ale jeżeli żyłeś w tamtych czasach,pochwal się co ty zrobiłeś,dla Polski żeby odzyskała wolność. Pewnie nie raz biegałeś na pochody pierwszomajowe,niosąc na nich szturmówki czerwone i transparenty gloryfikujące braterstwo ze Związkiem Radzieckim.A jeżeli jesteś gówniarzem, to przy pierwszym uderzeniu pałkom w plecy,albo po nogach,zesrał byś się w majtki i podpisał byś wszystko,co by ci podsunęli do podpisania.Wiem dobrze jak katowali,bo nieraz przez to przechodziłem,będąc zakładowym przewodniczącym Solidarności.Trzeba było być dość odpornym na ból i nie mieć na przykład dzieci co ja dzięki bogu,wtedy jeszcze nie miałem,żeby się nie ugiąć. Teraz każdy kreuje się na bohatera,mając wolność i demokrację.Morawiecki tak jak Gwiazda, zazdrości Wałęsie zaszczytów,stanowiska i pieniędzy ,ale to dzięki między innymi Wałęsie,Polska przeszła bezkrwawo przez rewolucję.To taki z tetryczały dziad Morawiecki i Gwiazda,parli wtedy do siłowej konfrontacji z reżimem i to dzięki odsunięciu ich,nie polała się polska krew.Niech przyzna się lepiej idiota,dlaczego poszedł do faszystowskiego Kukiz 15,a jego syn do takiej samej faszystowskiej partii PiS,które chcą zniszczyć polską demokrację i wolność i rzucić nas w ramiona Putina.

odpowiedzi (0)

skomentuj

JKM podpisał lojalkę

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sam się przyznał (gość)  •

Więc niech się nie wymądrza.

odpowiedzi (0)

skomentuj