Menu Region

Koliber nie chce w Polsce uchodźców. Stowarzyszenie włączy...

Koliber nie chce w Polsce uchodźców. Stowarzyszenie włączy się w zbiórkę podpisów ws. referendum

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Damian Witek (AIP)

3Komentarze Prześlij Drukuj
Koliber nie chce w Polsce uchodźców. Stowarzyszenie włączy się w zbiórkę podpisów ws. referendum Koliber nie chce w Polsce uchodźców. Stowarzyszenie włączy się w zbiórkę podpisów ws. referendum

(© Petros Giannakouris/AP)

Stowarzyszenie Koliber dołączyło w piątek do zbiórki podpisów pod referendum ws. uchodźców. Chodzi o ograniczenie liczby tych, którzy mają przybyć do Polski.
Członkowie klubu Kukiz'15 od ponad miesiąca zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum ws. uchodźców. Teraz do tej inicjatywy przyłączyło się Stowarzyszanie Koliber. W Sejmie odbyła się specjalna konferencja prasowa członków Kukiz'15 i Kolibra. Zapowiedzieli, że nie chcą, aby do Polski przyjeżdżali uchodźcy z Bliskiego Wschodu i dlatego podjęli działania mające im to uniemożliwić.

Posłowie klubu Kukiz'15 mówili, że najlepszym rozwiązaniem problemu uchodźców będzie to, aby w tej kwestii wypowiedzieli się wszyscy Polacy. Wymagana liczba podpisów w przypadku zwołania referendum wynosi 500 000.

- W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy zbiórkę we wszystkich miastach wojewódzkich. Na razie mamy ponad 100 000, ale celujemy w milion – mówił w piątek Jakub Kulesza rzecznik klubu Kukiz'15 w rozmowie z dziennikarzem Agencji Informacyjnej Polska Press.
Polityk dodał, że chcą uzyskać taką liczbę, bo prezydent Andrzej Duda zapowiedział jeszcze w kampanii wyborczej, że każdy wniosek, który zbierze milion podpisów zostanie ogłoszony jako referendum ogólnokrajowe, bez wcześniejszego głosowania w Sejmie.

Zgodnie z planem przedstawionym w ubiegłym roku przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera Polska ma przyjąć około 11,5 tys. uchodźców.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nie ma co pytać - trzeba zmknąć granice i to jak najprędzej.

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polka (gość)  •

W lipcu zwali nam się mnóstwo emigrantów pod pretekstem Światowych Dni Młodzieży ! Trzeba wpuszczać tylko białych, czystych i zdrowych.
I wywalić wszystkich z kraju zaraz po zakończeniu ŚDM.

skomentuj

odpowiedż Polce

+1 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

th (gość)  •

Takie hasła głosili już hitlerowcy, obrzydzenie bierze

odpowiedzi (0)

skomentuj

wal sie

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ziomek (gość)  •

jak coś ci nie pasuje to zaproś do swojego domu bande brudasów !!! na własną odpowiedzialność

odpowiedzi (0)

skomentuj