Menu Region

Jarosław Kaczyński: Musimy tu być, by polska godność została...

Jarosław Kaczyński: Musimy tu być, by polska godność została przywrócona [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Plaskota AIP

9Komentarzy Prześlij Drukuj
Jarosław Kaczyński: Musimy tu być, by polska godność została przywrócona [VIDEO] Jarosław Kaczyński: Musimy tu być, by polska godność została przywrócona [VIDEO]

(© TVN24/x-news)

Podczas kolejnej miesięcznicy w katedrze św. Jana Chrzciciela odbyła się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i marsz. Pod Pałacem Prezydenckim odczytano apel pamięci, przemawiał prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

TVN24/x-news


Lider partii rządzącej mówił na Krakowskim Przedmieściu, że „Powinniśmy dążyć do tego, by nasze cele zostały ostatecznie zrealizowane i by polska godność została przywrócona”.


Podkreślił, że „nie wszystko jeszcze zostało załatwione”. – Idziemy już we właściwym kierunku, ale to nie oznacza, że wszystko zostało załatwione. Jest sprawa dwóch pomników: ofiar katastrofy i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy dbać o to, przychodząc tutaj, by te pomniki powstały, by to uczczenie ich pamięci tu, w centrum Warszawy, nastąpiło. O tym marzyliśmy, a dzisiaj wydaje się to realne – oświadczył Kaczyński.

Mówił, że nowa komisja smoleńska zajmuje się tragedii z 10 kwietnia 2010 r. „pod względem technicznym”. – To kolejna zasługa Antoniego Macierewicza. Sądzę, że za chwilę rozpocznie się też porządne śledztwo w tej sprawie, a za miesiąc staną tu prowizoryczne instalacje, które będą upamiętniały tamte wydarzenia – oświadczył.

Lider PiS mówił, że należy walczyć o to, aby prawda o tragedii smoleńskiej została wyjaśniona. – Były momenty, w których wydawało się, że nie ma szans, ale wiara zwyciężyła, wola zwyciężyła i musi zwyciężać nadal. Musimy iść i doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw, by została wymierzona sprawiedliwość, by nastąpiło upamiętnienie. Nie dajmy się zdemobilizować, nie dajmy nikomu przekonania, że to już jest załatwione, a nasze zadania są już spełnione – mówił Kaczyński i przypominał, że za miesiąc minie już szósta rocznica śmierci polskiej delegacji, która poleciała uczcić zamordowanych w Katyniu.
9

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

pomnik

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

az (gość)  •

Najlepiej niech kaczyński siedem pomników postawi. po co się rozdrabniac.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pomniki

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

babinka (gość)  •

Stalinowi też stawiano pomniki!
Szkoda,że Jarosław Kaczyński dopiero dziś tak strasznie kocha swojego brata,a za życia ciągle z nim walczył.
Przeczytajcie archiwalny numer Faktów i Mitów z 18 marca 2010 roku,artykuł "wiewiórki donoszą" ,to dowiecie się,jakie plany miał Jarosław w sprawie kampanii prezydenckiej.Może tu tkwi tajemnica katastrofy smoleńskiej,a te "misięcznice" to próba zagłuszenia wyrzutów sumienia?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wyjezdzam

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Td (gość)  •

Największą moją pomyłką życiową było obdanie mojego głosu w wyborach na pis ,mam nadzieję ze Bóg mi to wybaczy

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prezes

+9 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ola (gość)  •

Nacjonalista i dyktator a jednocześnie wielki tchórz to pan Jarosław Kaczyński !!! To pan Kaczyński powinien odpowiadać za ruinę jaką sprowadza na Polskę a nie wystawia pozorantów w osobie pana MARIONETKI i pani od folkloru.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przebrzydły kaczor

+9 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

neo123 (gość)  •

Coraz trudniej mi się powstrzymać jak widzę tego "człowieka". Ta nienawiść którą on sieje jest tak potężna że oddziałuje nawet na jego przeciwników. Ja osobiście mam ochotę dać mu w mordę za niszczenie tego kraju, mojego kraju. Poza tym coraz częściej mam wrażenie że to on stoi za śmiercią swojego brata. On, lub jego partyjne przydupasy. Tusk jak był to każdy wie. Oszust, ale jedno trzeba mu przyznać, głupi nie jest i jakoś ciężko mi uwierzyć żeby się zamachnął na człowieka, który nie miał prawie żadnego poważania w kraju i nie miał żadnych szans w przyszłych wyborach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

brak tytułu

+12 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dooooooość (gość)  •

mały człowiek na małej drabinie

odpowiedzi (0)

skomentuj

A więc wojna - Kaczyński z zakonem PIS kontra reszta Polski i świata.

+16 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Spostrzegawczy (gość)  •

Mylą się Polacy, Europa, USA i świat. Więc wypowiedział im jawną wojnę. I choć nie pełnie żadnej państwowej funkcji, to ma do swojej dyspozycji w tej wojnie ma: prezydenta, rząd, parlament (choć nie cały), policję, armię, prokuraturę, media (choć jeszcze nie całe), służby specjalne i kościół katolicki. I wszystkich pośle na ta wojnę, broniąc swojej racji stanu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Chory człowiek

+19 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Burek (gość)  •

Chory człowieku wycofaj póki jeszcze czas, w przeciwnym razie naród cię osadzi .......

odpowiedzi (0)

skomentuj

chyba ja

+19 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tokraj (gość)  •

Chyba jestem pogatunkiem Polaka bo jakoś trudno mi połączyć poczucie godności z katastrofą smoleńską.

odpowiedzi (0)

skomentuj