Menu Region

Arkadiusz Mularczyk: Chcemy wyjaśnić komisji, że z polską...

Arkadiusz Mularczyk: Chcemy wyjaśnić komisji, że z polską demokracją nie ma problemów [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

TVN24 Biznes i Świat/x-news

2Komentarze Prześlij Drukuj
Arkadiusz Mularczyk Arkadiusz Mularczyk

Arkadiusz Mularczyk (© Adam Wojnar)

Komisja polityczna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zajęła się sytuacją w Polsce. Senator PO Bogdan Klich podkreślił, że komisja może przygotować rezolucje w sprawie Polski. Dyskusja odbywa się z udziałem przedstawicieli strony rządowej oraz reprezentantów polskiej opozycji, organizacji pozarządowych i mediów.

TVN24 Biznes i Świat/x-news


- Chcemy wyjaśnić komisji, że dobrze jest z polską demokracją i nie ma żadnych problemów. Głównym problemem jest to, że partia, która rządziła 8 lat, straciła władzę i teraz próbują odbijać sobie tę porażkę w kraju, alarmując różne instytucje międzynarodowe - podkreślił Arkadiusz Mularczyk z PiS.
Inicjatorem dyskusji na temat stanu demokracji w Polsce jest grupa socjalistów w ZP RE.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To prawda, jest tylko problem z jej zrozumieniem przez polskie społeczeństwo i świat.

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polak (gość)  •

Społeczeństwo nie dorosło do polskiej demokracji, świat musi się nauczyć od Polski nowo obowiązujących standardów demokracji, które dzięki działaniom uświadamiającym się staną wzorem dla innych.
Polska demokracja zakłada, że będą w niej rządzić najlepsi z najlepszych, a nie każdy kto zdobędzie poparcie jakiej większej lub mniejszej grupy społecznej. Dlatego ludzie pierwszej kategorii muszą mieć zagwarantowane na stałe miejsce w parlamencie, rządzie czy samorządach (których rolę trzeba notabene pomniejszyć). Docelowo będzie się wybierać lub może nawet tylko wskazywać wcześniej wybranych najlepszych przedstawicieli narodu, nie dopuszczając do publicznych stanowisk obywateli polskich gorszego sortu. Oczywiste jest, że partie i organizacje szkodzące Polsce musza zostać zmarginalizowane, a nawet zdelegalizowane, podobnie jak media, które pokazują niepolski obraz rzeczywistości.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie ma żadnych problemów?

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czas (gość)  •

pewnie pokaże

odpowiedzi (0)

skomentuj