Menu Region

Andrzej Duda: Chcę, aby nasz potencjał obronny był taki,...

Andrzej Duda: Chcę, aby nasz potencjał obronny był taki, żeby nie opłacało się nas atakować

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Nałęcz AIP

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Andrzej Duda: Chcę, aby nasz potencjał obronny był taki, żeby nie opłacało się nas atakować Andrzej Duda: Chcę, aby nasz potencjał obronny był taki, żeby nie opłacało się nas atakować

(© Karolina Misztal )

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Wirtualnej Polski stwierdził, że kwestia stacjonowania baz NATO w Polsce "nie jest istotna", ponieważ chce, aby potencjał obronny Polski był na tyle duży, "by nikomu nie opłacało nas się zaatakować".
- Nie uważam, żeby Polska była dzisiaj zagrożona ale muszę patrzeć dalekosiężnie, takie mam obowiązki. Zależy mi na tym, żeby Polacy mogli spać spokojnie - stwierdził podczas rozmowy z Wirtualną Polską prezydent Andrzej Duda. Zdaniem głowy państwa polityka Rosji wskazuje wprost na to, że jest to kraj o ambicjach imperialnych. - Pamiętajmy, że gdy poprzednio to miało miejsce, Polska była w strefie wpływów. Teraz jesteśmy w NATO, zbliżyliśmy się do Zachodu, nie leży więc w naszym interesie powrót na Wschód - stwierdził Duda.


Prezydent odniósł się również do kwestii stacjonowania baz NATO w Polsce, czyli jednego z tematów rozmów prowadzonych przez szefa MSZ w Stanach Zjednoczonych. - To, czy w Polsce znajdą się bazy NATO nie jest istotne. Mi zależy na tym, by nasz potencjał obronny był tak duży, by nikomu nie opłacało nas się zaatakować - stwierdził Duda i dodał, że niema to dla niego większego znaczenia, niezależnie "czy to będą stałe bazy, czy rotacyjna obecność żołnierzy".

ANDRZEJ DUDA: PRZYKRE, ŻE W PEWNYM MOMENCIE LECH WAŁĘSA NIE BYŁ W STANIE POWIEDZIEĆ PRAWDY


Prowadzący Sławomir Cedzyński zapytał prezydenta, czy prezydent będzie wspierał starania MSZ o uzyskanie pomocy Zachodu przy odzyskiwaniu wraku z katastrofy smoleńskiej. - Jeżeli będzie taka potrzeba, ja również będę podejmował w tej kwestii działania o charakterze dyplomatycznym, bo innymi środkami nie dysponuję - powiedział prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy lotniczych wrak jest jednym z "podstawowych elementów" i nawiązał do katastrofy holenderskiego samolotu na Ukrainie, którego wrak Holendrzy odzyskali "w trybie natychmiastowym" i zrekonstruowali. - To jak to się stało, że poprzedni polski rząd przez tyle lat nie był w stanie tego podstawowego dowodu odzyskać i nie podjął w tym kierunku żadnych zdecydowanych kroków - stwierdził Duda i dodał, że "wrak trzeba odzyskać".
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Mały Dyzio pierdzi

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fantazje v.schizy (gość)  •

i śni o potędze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Boże, ty widzisz i nie grzmiesz !

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

bk.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bataliony

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaczor (gość)  •

Utworzyć kilka batalionów z fanatycznych zwolenników Religii Nienawiści . Ci są nieobliczalni i każdy będzie się ich bał

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zawsze może liczyć na harcerzy.

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Karolina (gość)  •

I hufce spod Giewontu. Przykro słuchać biadolenia sieroty gdy Antek wespół z Waszczenką rychtują LITPOLUKRBRIG z czego Polska daje 4000 reszta po niecałe 500żołnierzy dla Donbasu. Kto przyjdzie za dziadów łba nadstawiać gdy Putin tym razem będzie miał prawo wkurzyć się na durniów?

skomentuj

Najważniejsze aby harcerze umieli śpiewać "bogurodzicę"

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ogniomistrz Platfuss (gość)  •

i łapali fruwające opłatki jak zwierzchnik.

odpowiedzi (0)

skomentuj