Menu Region

100 dni rządu. Premier Beata Szydło: Polska potrzebuje...

100 dni rządu. Premier Beata Szydło: Polska potrzebuje budowy wspólnoty i dialogu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Plaskota (AIP)

3Komentarze Prześlij Drukuj
100 dni rządu. Premier Beata Szydło: Polska potrzebuje budowy wspólnoty i dialogu 100 dni rządu. Premier Beata Szydło: Polska potrzebuje budowy wspólnoty i dialogu

(© Fot. Bartek Syta)

Premier Beata Szydło podsumowała w piątkowej wieczornej rozmowie z dziennikarzami sto dni swoich rządów. Mówiła o sprawach politycznych, społecznych i gospodarczych.
Szydło na pytanie o to, czy zgodziłaby się rozmawiać z Komitetem Obrony Demokracji mówiła. - Polska potrzebuje budowy wspólnoty i dialogu. Musimy się nauczyć ze sobą rozmawiać i się słuchać. To niezwykle istotne. Ale warunkiem dialogu jest to, by były szczere intencje oby dwu stron. Mam wrażenie, że jest zbyt wiele niedobrych emocji. Wygaśmy te emocje. Polska jest wolnym krajem, każdy może wyrażać swoje opinie.
Prawa obywatelskie nie są łamane. Demokracja ma się świetnie. Ludzie wychodzą na ulice i nikt im tego nie zabrania. Nie ma żadnego zamachu na demokrację. A polskie sprawy powinniśmy załatwiać tutaj, między sobą. Temperatura sporu wynika z tego, że budowane są złe emocje. To jest spór polityczny – stwierdziła premier.

ZOBACZ TEŻ | BEATA SZYDŁO PODSUMOWAŁA 100 DNI RZĄDU. "OBIETNICE Z NIEBIESKIEJ TECZKI ZOSTAŁY WYPEŁNIONE" [VIDEO]


Mówiła również o ewentualnym obniżeniu VAT. - Decyzję podejmę po pół roku rządów, życzyłabym sobie obniżki. Krytykowałam PO za podwyżki VAT-u. To było myślenie tego typu: mamy problem, brakuje pieniędzy, więc zróbmy coś, żeby tych pieniędzy szybko przybyło. Czy przyniosło to wyższe wpływy to budżetu? Nie. Zamiast wyższe wpływy, były niższe. My na pewno nie będziemy podwyższać VAT-u. Czy wrócimy do poprzedniej stawki? Powiem to po półroczu. Jeżeli dynamika wpływów się utrzyma, jeśli ustawy okażą się skuteczne, po pół roku będziemy mogli powiedzieć, czy możemy powrócić do poprzedniej stawki VAT-u. Ja bardzo bym sobie tego życzyła – powiedziała premier.

ANALIZA | 100 DNI RZĄDU. PREMIER BEATA SZYDŁO - UDANY INSTRUMENT KACZYŃSKIEGO


Premier odniosła się również do obniżenia wieku emerytalnego. - To jedno z naszych głównych zobowiązań. PAD wywiązał się z tego zobowiązania. Złożył projekt ustawy, który jest w komisji sejmowej po 1 czytaniu i wszystko zależy od tego, jakie będzie tempo prac w Sejmie. Jesteśmy przygotowani na to, jakie będzie tempo prac w Sejmie – mówiła premier. Dodała, że nikt nie może złożyć autopoprawki poza prezydentem. Powiedziała, że rząd jest przygotowany na wprowadzenie takiego rozwiązania.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

beatka-broszka

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kici (gość)  •

Ale nie z wami pisiory.

odpowiedzi (0)

skomentuj

kłamliwe pisiory !!!

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

o (gość)  •

co to znaczy w tłumaczeniu ? :
"Premier odniosła się również do obniżenia wieku emerytalnego. - To jedno z naszych głównych zobowiązań. PAD wywiązał się z tego zobowiązania."
jak można tal łżeć w żywe oczy ???? przecież na tej obietnicy wygrali wybory !!!!
a teraz :Powiedziała, że rząd jest przygotowany na wprowadzenie takiego rozwiązania.
ale nie powiedziała że na pewno nie w 2016 roku
a teraz Kaczyński pieprzy że musi rządzic 8 lat by dokonać zniszczenia kraju .....
SPIEPRZAJ DZIADU !!!! długo już nie porządzisz

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pani Premier ! Zbir z mafii PO Schetyna, wypowiedział Polakom

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wojnę totalną. (gość)  •

Jak w takiej sytuacji można mówić o dialogu?
„Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny” - (przysłowie łacińskie)

odpowiedzi (0)

skomentuj