Znieważnie oraz atak na policjantów... szalikiem. Zarzuty...

  Znieważnie oraz atak na policjantów... szalikiem. Zarzuty dla działaczy KOD

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Manifestacja KOD odbyła się 19 grudnia 2016r.

  Manifestacja KOD odbyła się 19 grudnia 2016r.

  Dwoje działaczy jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji podejrzanych o popełnienie przestępstwa. W grudniu ubiegłego roku – przy okazji wizyty minister edukacji Anny Zalewskiej – miało dojść do znieważenia pani minister oraz funkcjonariuszy policji, a także „naruszenia nietykalności” policjantów. Działacze przekonują, że to oni byli atakowani przez funkcjonariuszy. Sami tylko stali i wznosili okrzyki.
  Manifestacja KOD odbyła się 19 grudnia 2016r.

  Manifestacja KOD odbyła się 19 grudnia 2016r.

  Do zdarzenia doszło 19 grudnia. Anna Zalewska była na spotkaniu związanym z konsultacjami przygotowywanej wówczas reformy edukacji. Na ulicy powitała ją i pożegnała grupka działaczy KOD. Z okrzykami „Zalewska demolka” i „Dobra zmiana jest załgana”.

  Zdaniem prokuratury gdy Anna Zalewska, wojewoda i dolnośląski Kurator Oświaty, wychodzili do samochodów doszło do zdarzenia, które dziś analizuje prokuratura.
  Jak mówi Agnieszka Grzęda – jedna z uczestniczek demonstracji – w pewnym momencie rzuciła się na nich grupka osób. A ona sama została poszarpana i pobita. Jej zdaniem to były osoby bez mundurów i nie było widać, że są policjantami. Złożyła doniesienie. Śledztwo w tej sprawie zostało jednak umorzone.

  Za to jej samej zarzucono, że naruszyła nietykalność policjantów i znieważała ich. Miała ich m.in. atakować szalikiem. Drugi podejrzany – działacz KOD – miał się w nieparlamentarny sposób wyrazić do minister. Ale jego słowa – tłumaczy nam Agnieszka Grzęda – wcale nie odnosiły się do Anny Zalewskiej. Tylko kamery w telefonie komórkowym, która akurat się zepsuła.

  Zdaniem prokuratury nie było wątpliwości, że osoby po cywilnemu są policjantami. Szarpano się z nimi gdy odsuwali protestujących od samochodu, tak by minister i towarzyszący jej urzędnicy, mogli dojść do samochodów. - Oni byli naprawdę agresywni, przekroczyli wszelkie granice – przekonują w prokuraturze. Jeden ze świadków zdarzenia mówił nam, że widział osobę „okładającą innych szalikiem”.

  Głównym dowodem w sprawie są filmy nagrane telefonami komórkowymi uczestników i świadków zajść. Prokuratura i działacze KOD zupełnie inaczej interpretują to, co na tych filmach widać. Ale czy sprawa w ogóle trafi do sądu? Śledztwo na razie trwa. Prokuratura może umorzyć postępowanie. Albo choćby - zamiast oskarżenia – skierować do sądu wniosek o warunkowe umorzenie. To uznanie winy, ale rezygnacja z kary.

  Jacek Głomb z władz dolnośląskiego KOD zapowiada, że będą bronić działaczy i zapewnią im opiekę prawną. - Będziemy bronić wszystkich osób, które obecna władza będzie chciała prześladować – mówi nam.

  Czytaj także

   Komentarze (26)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   atak

   jojo (gość)

   Zgłoś / 1 / 2

   Wszystko zmierza do tego, żeby nawet jakakolwiek krytyczna MYŚL o miłościwie nam nam panujących GWAŁCICIELACH DEMOKRACJI/ KONSTYTUCJI, była surowo karana. A co dopiero machanie szalikiem,...rozwiń całość

   Wszystko zmierza do tego, żeby nawet jakakolwiek krytyczna MYŚL o miłościwie nam nam panujących GWAŁCICIELACH DEMOKRACJI/ KONSTYTUCJI, była surowo karana. A co dopiero machanie szalikiem, wygłaszanie niepochlebnych haseł etc. Z kolei prawdziwy BANDYTYZM, AGRESJA, PRZEMOC, FASZYZM/NACJONALIZM, RASIZM są EWIDENTNIE TOLEROWANE A NAWET PROMOWANE. Przypomina to, wypisz, wymaluj, narodziny HITLEROWSKIEGO FASZYZMU w latach trzydziestych XX wieku. Myślę, że nie tylko ja mam takie skojarzenia.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Glomb

   jacko (gość)

   Zgłoś

   Jacek Glomb. Ni mniej, ni wiecej. Bezcenne !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mh

   Gość (gość)

   Zgłoś / 2

   Nie ma nic gorszego niż policjantów w cywilu na demonstracjach.. to już wole pseudokibiców tam przynajmniej widać od razu ich nastawienie.
   Każdy policjant spełniający służbę powinien mieć wyraźne...rozwiń całość

   Nie ma nic gorszego niż policjantów w cywilu na demonstracjach.. to już wole pseudokibiców tam przynajmniej widać od razu ich nastawienie.
   Każdy policjant spełniający służbę powinien mieć wyraźne znaki że jest policjantem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moralność Kalego

   tantus (gość)

   Zgłoś / 4 / 5

   Szkoda, że tak ostro prokuratura nie reagowała, jak Ewie Kopacz na demonstracji narodowców grożono stryczkiem. Ale pani Mazurek na pewno ich rozumie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No

   no (gość)

   Zgłoś / 13 / 6

   Byłeś w ORMO,byłeś w ZOMO,jesteś w KODzie,to taka wasza lewaki demokracja jest w modzie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ORMO = ZOMO = WOT

   tantus (gość)

   Zgłoś / 4 / 9

   Byłeś w ORMO, byłeś w ZOMO, dzisiaj kaczka twą patroną...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pan Głomb

   gh (gość)

   Zgłoś / 8 / 3

   Widać właściwy człowiek na właściwym miejscu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poziom tłumaczenia

   antyPolskich KODowcow (gość)

   Zgłoś / 13 / 8

   Nie pozostawia wątpliwości co do ich intelektualnych możliwości...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ktoś

   Kiedys (gość)

   Zgłoś / 9 / 8

   Dobrze powiedział, Polacy, to takie ruskie, co udają Francuzów. Mentalnie dalej jesteśmy w PRLu, z tym, że jeszcze bardziej niż wtedy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to za tłumaczenie że tylko szalikiem?

   W Stanach wylądowali by na glebie skuci kajdanami (gość)

   Zgłoś / 24 / 11

   Policjant to policjant i nie ma dyskusji!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   El_Feurdz (gość)

   Zgłoś / 16 / 16

   A po czym mam poznać policjanta "po cywilnemu"? Po twarzy nieskalanej myśleniem? W ten sposób każdego kibola można wziąć za policjanta. Nieumundurowany policjant ma obowiązek się wylegitymować...rozwiń całość

   A po czym mam poznać policjanta "po cywilnemu"? Po twarzy nieskalanej myśleniem? W ten sposób każdego kibola można wziąć za policjanta. Nieumundurowany policjant ma obowiązek się wylegitymować przed przystąpieniem do czynności służbowych. Poza tym: dla czego ci policjanci nie mieli mundurów? Co to była za formacja- tajna policja polityczna? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   policjant

   tantus (gość)

   Zgłoś / 3

   "A po czym mam poznać policjanta "po cywilnemu"?"
   Po paralizatorze!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PAŃSTWO PRAWA... HAHAHA!

   janek (gość)

   Zgłoś / 27 / 7

   państwo prawa to wy mieliście w warszawie jak środowisko prawnicze i sądownicze wyrzucało z kamienic ludzi na bruk które były podstępnie przejmowane,ciekawe czy ktokolwiek by się o tym dowiedział...rozwiń całość

   państwo prawa to wy mieliście w warszawie jak środowisko prawnicze i sądownicze wyrzucało z kamienic ludzi na bruk które były podstępnie przejmowane,ciekawe czy ktokolwiek by się o tym dowiedział jak i o innych przekrętach jakby PO! DALEJ RZĄDZIŁA.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bingo!

   magaski (gość)

   Zgłoś / 4 / 4

   Ta histeryczna kupa darmozjadów z KOD, a raczej z różnej maści stowarzyszeń i fundacji zależnych od państwowej lub samorządowej kasy demonstruje w obronie swego łatwego, na krzywy ryj życia. Oni...rozwiń całość

   Ta histeryczna kupa darmozjadów z KOD, a raczej z różnej maści stowarzyszeń i fundacji zależnych od państwowej lub samorządowej kasy demonstruje w obronie swego łatwego, na krzywy ryj życia. Oni wiedzą, że przyjdzie na nich czas. Janda nie dostała na swój prywatny teatr takiej kwoty jaką sobie życzyła i dostała paranoi. W imię tolerancji zbluzgają każdego, kto im stanie na drodze. W imię obrony demokracji odrzucają wyniki wyborów i wyborców, które nie spełniają ich oczekiwań. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama