Tajemnicza śmierć mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

  Tajemnicza śmierć mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Kapica

  , Wideo: Policja podkarpacka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Podkarpacka policja znalazła ciała mężczyzny i kobiety, którzy byli rozwiedzionym małżeństwem. 54-letnia kobieta była od kilku dni poszukiwana przez opolską policję.
  Policjanci i prokurator przez wiele godzin pracowali koło miejscowości Gorliczyna, zabezpieczali ślady i dowody przestępstwa.
  1/4
  przejdź do galerii

  Policjanci i prokurator przez wiele godzin pracowali koło miejscowości Gorliczyna, zabezpieczali ślady i dowody przestępstwa. ©Policja podkarpacka

  Opolska policja w ostatnich dniach poszukiwała 54-letniej Honoraty S. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla 9 października około godziny 18.00 wyszła z pracy przy ulicy ul. Mostowej, po czym ślad po niej zaginął.

  Niedługo potem pojawiły się nieoficjalne informacje, że w województwie podkarpackim znaleziono ciało byłego męża Honoraty S. Policja początkowo nie chciała ujawnić, czy oba te zdarzenia można łączyć. Dziś Komenda Wojewódzka Policji z Rzeszowa potwierdziła, że jednak tak.

  - We wtorek rano, policjanci z Przeworska zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok mężczyzny - poinformowała nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji. - Jego ciało znajdowało się w budynku stodoły. Policjanci potwierdzili tożsamość tego człowieka, to 55-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Oględziny i przesłuchania świadków wstępnie wykluczyły, aby do śmierci mężczyzny przyczynił się ktoś inny. Niemniej jednak policjanci drobiazgowo wyjaśniali okoliczności śmierci 55-latka.

  W pobliżu zabudowań odnaleziono samochód, którym mężczyzna przyjechał do swojej znajomej. We wnętrzu volkswagena śledczy ujawnili ślady krwi. Policjanci nabrali podejrzeń, że sprawa może być bardziej skomplikowana i że nie chodzi jedynie o samobójstwo.

  - Następnego dnia mieszkaniec powiatu przeworskiego zgłosił policjantom, że w rejonie łącznika autostradowego w miejscowości Gorliczyna znalazł damską torebką z rzeczami należącymi do mieszkanki województwa opolskiego - wyjaśnia nadkomisarz Tabasz- Rygiel. - Funkcjonariusze przeszukali ten teren poszukując innych śladów. Jeden z policjantów zwrócił uwagę na porzucony w przydrożnym rowie worek, na którym były brunatne plamy. Nieco dalej, w zaroślach ujawniono zwłoki kobiety, były przykryte trawą i gałęziami.

  Przez wiele godzin policjanci i prokurator pracowali na miejscu, zabezpieczali ślady i dowody przestępstwa. W tym czasie ustalano również tożsamość zmarłej.

  - Dziś rano potwierdzono, że to 54-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, która poszukiwana była od kilku dni przez miejscową policję - podsumowuje rzecznik.

  Jeszcze dziś ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci kobiety. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna miał być skonfliktowany ze swoją byłą żoną.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo