Menu Region

Szef NFZ Tadeusz Jędrzejczyk został odwołany. "Minister...

Szef NFZ Tadeusz Jędrzejczyk został odwołany. "Minister stracił do niego zaufanie"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Damian Witek AIP

2Komentarze Prześlij Drukuj
Tadeusz Jędrzejczyk nie jest już szefem NFZ Tadeusz Jędrzejczyk nie jest już szefem NFZ

Tadeusz Jędrzejczyk nie jest już szefem NFZ (© Piotr Smoliński)

Tadeusz Jędrzejczyk, dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, został odwołany ze swej funkcji. Pełnił ją od 2014 roku.
Prezesa odwołał minister zdrowia Janusz Radziwiłł. - Decyzja ministra jest spowodowana utratą zaufania do prezesa NFZ w zakresie jego zarządzania Funduszem – poinformowało dziennikarza Agencji Informacyjnej Polska Press biuro prasowe resortu zdrowia.

Mister zdrowia odwołuje prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia po zapoznaniu się z opinią Rady Funduszu. Opinia ta nie jest wiążąca, co znaczy, że minister może się z nią zgodzić lub nie. W tym przypadku wniosek ministra został zaopiniowany przez Radę pozytywnie. Oznacza to, że prezes Jędrzejczyk straci stanowisko.


Tadeusz Jędrzejczyk ukończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Gdańsku. Na stanowisko prezesa NFZ został powołany w czerwcu 2014 r. Posadę otrzymał, ponieważ miesiąc przed objęciem stanowiska zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez resort zdrowia.

Został powołany przez Donalda Tuska, będącego wówczas premierem Polski, na wniosek Bartosza Arłukowicza, ówczesnego ministra zdrowia.

Prawo i Sprawiedliwość już trakcie kampanii wyborczej zapowiadało gruntowne zmiany w NFZ, nie wykluczając nawet jego likwidacji.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Psychopaci z PiSu

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

212a (gość)  •

Psychopaci z Religii Nienawiści dalej rozmontowują ten kraj

odpowiedzi (0)

skomentuj

To nie minister stracił zaufanie tylko prezes Kaczyński się zniecierpliwił.

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zorientowany (gość)  •

Jak to możliwe, że wybrany jeszcze przez Tuska (zgroza !) facio tak długo stoi na czele NFZ ! I to wybrany w konkursie !
A przecież po to wprowadzono zmiany w zasadach zatrudniania urzędników SC i zwalniania ludzi z państwowych instytucji i spółek, aby wprowadzić do nich polityków oraz ludzi może mniej kompetentnych, ale gwarantujących wymianę kadr aż do samego dołu. Przez lata działacze PIS, ich rodziny i znajomi byli odcięci od jedynego słusznego dla nich miejsca zatrudnienia jaki są państwowe posady, często decydujące o dobrobycie i losach nie tylko ich samych.

odpowiedzi (0)

skomentuj