Menu Region

Śląskie nie Cieszyn się bardzo

Śląskie nie Cieszyn się bardzo

Polska

Aleksander Król

Prześlij Drukuj
Najnowsza kampania promocyjna Śląska zamiast zjednoczyć region, podzieliła go. Waśnie wywołał dobór miast, które pojawiają się na reklamach.
- Dlaczego jest Będzin lub Zabrze, a nie Racibórz? - pytają mieszkańcy i władze jednego z najstarszych miast Polski, które w tym roku obchodzi jubileusz 900-lecia istnienia. - Bo nazwa miasta się nie rymowała - odpowiadają w Urzędzie Marszałkowskim.

Kampania, którą sfinansował Urząd Marszałkowski miała promować województwo pod hasłem: "Śląskie. Pozytywna energia".

Przygotowano 200 olbrzymich bilboardów, 160 reklam świetlnych. Wykupiono reklamy w internecie, prasie i radio.

Na kosztującą prawie 900 tysięcy złotych akcję marszałka narzekają też w Bielsku-Białej, Tychach, a nawet w Częstochowie, choć ta ostatnia w kampanii zaistniała. Włodarzom nie spodobał się jednak slogan "Śląskie skarby Częstochowa". Widok zamkniętej bramy do miasta, przed którą stoją tyłem wysoka kobieta i niski młody człowiek w zbyt dużym garniturze wywołuje kontrowersje. - Częstochowa chce być miastem otwartym - mówią zdegustowani.

Dlatego Częstochowa na własną rękę inwestuje w promocję miasta. Co ciekawe, na przygotowanie reklam, urzędnicy wybrali tę samą krakowską firmę "Eskadra", która przygotowała kontrowersyjną kampanię.

- Agencja kierowała się wyłącznie tym, czy nazwę miejscowości można wpleść w jakiś humorystyczny slogan. Dlatego wybrano Będzin, bo "Śląskie Będzin Dobrze" - tłumaczy Aleksandra Marzyńska, rzecznik prasowy marszałka.

Idąc tym tropem, można spotkać u nas "Śląskie grube Rybnik", z czego "Śląskie Cieszyn się bardzo". Poza tym bije tu jeszcze "Śląskie źródło Wisły" i można uśmiać się opowiadając "Śląskie najciekawsze wice". Gdyby ktoś się nie zorientował w ostatnim przypadku chodzi o Katowice. Nie wszyscy też potrafią rozszyfrować hasło: "Śląskie Zabrze wygrywa". Dlatego w Urzędzie Marszałkowskim podpowiadają, że chodzi o słowo "zawsze".
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się