Ważne
  Myśliwy zastrzelił rowerzystę w Damasławku. Prokuratura...

  Myśliwy zastrzelił rowerzystę w Damasławku. Prokuratura zakończyła postępowanie

  MW

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do tragedii doszło w październiku 2016 r.

  Do tragedii doszło w październiku 2016 r. ©archiwum

  W październiku ubiegłego roku 21-letni Jakub S. zastrzelił 57-letniego rowerzystę. Zrobił to nieumyślnie, w trakcie polowania. Okazuje się jednak, że nie zostało ono przeprowadzone zgodnie ze sztuką myśliwską. Tym samym potwierdziły się okoliczności wydarzenia opisane na łamach "Głosu".
  Do tragedii doszło w październiku 2016 r.

  Do tragedii doszło w październiku 2016 r. ©archiwum

  Postępowanie w sprawie śmiertelnego postrzelenia rowerzysty w Damasławku prowadziła wągrowiecka prokuratura. Do zdarzenia doszło 25 października 2016 roku przed godziną 18.

  Przypomnijmy, że policja została wtedy powiadomiona o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym przy drodze wraz z rowerem. Okazało się, że to 57-letni Paweł P., mieszkaniec Wybranówka. Przy prawym uchu widoczna była rana. Mężczyznę udało się jeszcze przewieźć do szpitala, jednak tam zmarł po kilkudziesięciu minutach. Obrażenia głowy wskazywały na to, że ktoś użył broni palnej.

  Okazało się, że był to 21-letni Jakub S., a obszar przy którym przebiegała droga to teren łowiecki. 21-latek był akurat na samotnym polowaniu. Wiedział, że w kierunku, w którym strzela znajduje się droga. Gęsta zieleń utrudniała oddanie celnego strzału. Niestety, Jakub S. chybił w zwierzynę i trafił jadącego rowerem Pawła P. Pierwsza wersja wydarzeń mówiła o jednym strzale i trafieniu rowerzysty rykoszetem. Okazało się jednak, że było ich więcej, a pocisk trafił 57-latka bezpośrednio.

  Dodatkowo, mężczyzna upolował zwierzęta bezprawnie. Nie były one upoważnione do polowania. Później Jakub S. nakłonił myśliwych do sfałszowania dokumentów i przyznania się do upolowania saren za niego. Tym samym potwierdziły się okoliczności, o których pisaliśmy w "Głosie Wielkopolskim" już w marcu tego roku.

  Za wszystkie zarzuty, które prokuratura postawiła Jakubowi S., grozi mu do pięciu lat więzienia. Akt oskarżenia trafił już do sądu w Wągrowcu.

  Zastrzelił rowerzystę na polowaniu? 21-letni myśliwy usłyszał zarzut

  źródło: TVN24.pl/x-news.pl  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama