Krok od tragedii w Częstochowie: nagranie zabaw nastolatków...

  Krok od tragedii w Częstochowie: nagranie zabaw nastolatków WIDEO

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na nagraniu widać, jak chłopak zrzuca pijanego nastolatka z murka

  Na nagraniu widać, jak chłopak zrzuca pijanego nastolatka z murka ©Fot. PRC z wideo

  Częstochowscy śledczy publikują nagranie z bezmyślnych zabaw grupy nastolatków, prosząc tym samym rodziców i opiekunów o stałe zainteresowanie zachowaniem swoich dzieci. Do młodzieży apelujemy natomiast o rozsądek i rozwagę. W tym przypadku pokrzywdzony nie odniósł na szczęście poważnych obrażeń, pomoc przyszła na czas, a podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia. Niewiele jednak brakło, a mogłoby dojść od tragedii.
  Na nagraniu widać, jak chłopak zrzuca pijanego nastolatka z murka

  Na nagraniu widać, jak chłopak zrzuca pijanego nastolatka z murka ©Fot. PRC z wideo

  O sprawie informowaliśmy we wtorek, 12 września. Jak ustalili policjanci grupa młodzieży spotkała się w sobotę po południu na terenie dzielnicy Północ w Częstochowie. Był tam między innymi 16-latek, który miał pić przyrządzoną przez siebie mieszankę różnych alkoholi.

  W pewnym momencie obecny na miejscu 18-latek objął odurzonego trunkiem kolegę w pasie i zrzucił z betonowego murka. Jak ustalili śledczy, chłopiec stracił w pewnym momencie przytomność. Jego towarzysze, uważając całe zajście za zabawne, nagrywali je telefonem komórkowym.

  W ramach dalszej „zabawy” ogolili też nieprzytomnemu 16-latkowi głowę i pomalowali go mazakiem. Na szczęście o zdarzeniu w porę powiadomione zostało pogotowie oraz policja i pomoc przyszła na czas. Nastolatek trafił pod fachową opiekę lekarzy do szpitala.

  Mundurowi jeszcze tego samego wieczora zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o znęcanie się nad pokrzywdzonym. Jeden z nich usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia oraz uszkodzenia ciała 16-latka, a drugi naruszenia jego nietykalności, przy czym czyn ten ma charakter chuligański.

  Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Sprawa jest w toku.

  Śledczy zatrzymali też wczoraj dwóch 16-latków, którym zarzuca się udział w ogoleniu głowy i pomalowaniu mazakiem kolegi. O ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły i okoliczności tej sprawy.  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdybym był sądem , kazał bym im za karę

   Alojz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   jechać do Opola i oglądać występ Pietrzaka.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama