Gliwice: Wyłudzili milion poprzez płatne SMS-y

  Gliwice: Wyłudzili milion poprzez płatne SMS-y

  JP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  POlicja

  POlicja ©arc

  Gliwice: Wyłudzili milion poprzez płatne SMS-y. Policja poszukuje poszkodowanych, którzy dali się zwieść hasłami reklamowymi typu "Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu”, „Pieniądze na koncie nawet po godzinie – bez poręczycieli i zbędnych formalności”, „Pożyczki od ręki bez BIK”. Zgłosiło się już kilkadziesiąt osób.
  POlicja

  POlicja ©arc

  To miały być szybkie pożyczki przez internet. Do zawarcia umowy trzeba było jedynie wysłać płatną wiadomość SMS lub wykonać przelew.

  - W rzeczywistości dochodziło wyłącznie do odpłatnej rejestracji zainteresowanych osób na platformie, do której dostęp mieli potencjalni pożyczkobiorcy. Oszuści wyłudzili w ten sposób ponad milion złotych - mówi asp. sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


  Swój proceder oszuści prowadzili od 2012 r.

  Ofiary tych oszustw internetowych proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Sprawę prowadzi st. asp. Bartosz Niwiński – tel. 32 200 10 18, e-mail bartosz.niwinski@ka.policja.gov.pl.

  Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.
  Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:
  Śledztwo dotyczące działania firmy IP Group Robert k. z/s w Rybniku i oferowania za pośrednictwem stron internetowych usług zmierzających do zawarcia umów o pożyczkę gotówkową dotyczy czasookresu od 2012 r. do chwili obecnej.
  Zawiadomienie złożone zostało przez prezesa UOK i K.
  Obecnie w sprawie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia osób pokrzywdzonych, gdyż najczęściej osoby, które dokonały zgłoszenia na platformie internetowej i opłaciły usługę w chwili, gdy nie uzyskały pożyczki, nie podejmowały dalszych działań i ustaleń związanych z nieudzieleniem wsparcia finansowego. Osoby te nie miały bowiem świadomości, że firma pośrednicząca nie podejmowała żadnych działań w celu uzyskania dla nich pożyczki. Dlatego nie sposób udzielić odpowiedzi na pytanie skąd pochodzą pokrzywdzeni.
  Istotą przestępstwa jest wskazane przez zawiadamiającego podejrzenie, że przedsiębiorca wywoływał u pokrzywdzonych mylne przekonanie , że faktycznie mogą im zostać udzielone pożyczki, podczas gdy czerpał korzyści z płatności dokonywanych przez osoby zainteresowane otrzymaniem pożyczki za pomocą SMS premium lub przelewów on line.


  Co Ty wiesz o Jerzym Ziętku? Rozwiąż QUIZ DZ  Szkolna wyprawka 2017. Ile kosztuje? CENY BIEDRONKA, KAUFLAND, TESCO, CARREFOUR, AUCHAN  25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama