Menu Region

Mitt Romney atakuje Donalda Trumpa: To krętacz, trzeba...

Mitt Romney atakuje Donalda Trumpa: To krętacz, trzeba zablokować jego kandydaturę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski(aip)

Prześlij Drukuj
Donald Trump Donald Trump

Donald Trump (© (ap photo/carlos osorio))

Czołowy republikański polityk Mitt Romney ostro zaatakował Donalda Trumpa, zarzucając mu, że jest krętaczem, a jego przedwyborcze obietnice są nic nie warte. Romney był kandydatem republikańskim w wyborach z roku 2012, wtedy poparł go Trump.
Romney domaga się od partyjnych liderów, by zablokowali kandydaturę Trumpa na stanowisko prezydenta. Nie jest tajemnicą, że Trumpa nie toleruje obecny amerykański establishment, w tym czołowi liderzy Republikanów.

Trump odwzajemnił się krytykowi szybką ripostą, nazywając go straconym kandydatem.

Rachuby tych, którzy sadzili, że kariera ekscentrycznego miliardera na politycznym polu szybko się skończy zawiodły. Niespodziewanie Trump nabrał bowiem wiatru w żagle, a jego polityczna polityka przynosi mu profity, uwielbiają go zwykli Amerykanie do których przemawia jasnym i prostym językiem.

CZYTAJ TEŻ: Ostatnie starcie przed "superwtorkiem". Donald Trump, Ted Cruz i Marco Rubio debatowali w Houston

Jak się wydaje i ta krytyka nie zaszkodzi Trumpowi, który wygrał już 10 z 15 stanów USA w których odbyły się wybory. Trump przyciąga do siebie ludzi takimi hasłami, jak obietnicą uczynienia z Ameryki znów potężnym krajem.

Te opinie wyrażał Donald Trump podczas debaty ze swoimi partyjnymi rywalami, która była sponsorowana przez stację Fox News. Jej właścicielem jest magnat prasowy Rupert Murdoch. Podczas wystąpienia Trumpa zauważono łagodzenie jego dotychczasowych skrajnych opinii w takich między innymi tematach, jak podejście do problemu imigrantów.

Bardziej klarowną sytuacje ma Hillary Clinton z Demokratów. Ma ona wygrane prawybory w dziesięciu stanach, to o pięć więcej niż jej jedyny już rywal Bernie Sanders, z którym stoczy kolejny pojedynek, debatę w niedzielę w miejscowości Flint, w stanie Michigan.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się