Ważne
  Minister Błaszczak gratuluje 82-letniej gliwiczance....

  Minister Błaszczak gratuluje 82-letniej gliwiczance. Namierzyła oszusta

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Minister Mariusz Błaszczak pogratulował mieszkance Gliwic, bo dzięki niej zatrzymano oszusta
  1/3
  przejdź do galerii

  Minister Mariusz Błaszczak pogratulował mieszkance Gliwic, bo dzięki niej zatrzymano oszusta ©Adrian Wykrota

  Mieszkanka Gliwic nie dość, że nie dała się oszukać, to jeszcze przyczyniła się do zatrzymania oszusta pod jej domem, działającego „metodą na policjanta”. - Nie waham się powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Pani postępowania – napisał minister Mariusz Błaszczak do 82-latki.
  Zaczęło się od tego, że przestępca zadzwonił do 82-latki informując, że jej córka popełniła poważne przestępstwo i grozi jej kara więzienia. Zaproponował, że za kwotę 130 tysięcy zł „zapomni o sprawie”. Starsza pani okazała się jednak sprytniejsza od oszusta. Negocjowała z nim kwotę do 100 tysięcy zł, po czym poprosiła o czas na zebranie tej sumy. Natychmiast skontaktowała się z córką, aby potwierdzić, że historia o przestępstwie jest fałszywa.


  Następnie powiadomiła Policję i umówiła się z oszustem na przekazanie pieniędzy. Funkcjonariusze aresztowali 64-letniego mężczyznę, kiedy tylko ten pojawił się na miejscu.

  Dzielną postawę mieszkanki Gliwic pochwalił szef MSWiA, Mariusz Błaszczak. Minister napisał do niej list, który odważnej gliwiczance wręczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Wśród nich byli także funkcjonariusze, którzy zatrzymali fałszywego policjanta pod jej domem.
  Zobacz galerię
  „Z prawdziwą przyjemnością dowiedziałem się o postawie, którą wykazała się Pani pomagając ująć oszusta próbującego wyłudzić od Pani pieniądze. Tak zwane „metoda na policjanta” lub „metoda na wnuczka” są wykorzystywane przez nieuczciwych ludzi, aby żerować na ludzkiej dobroci. Oszuści liczą na łatwy łup atakując przede wszystkim osoby starsze. Wykorzystują autorytet Policji i chęć pomocy bliskim, aby wyłudzać wielotysięczne kwoty” - napisał minister Błaszczak.

  Ofiarą oszustw dokonywanych „metodą na policjanta” lub „metodą na wnuczka” padają przede wszystkim osoby starsze. Przestępcy podają się za funkcjonariuszy lub członków rodziny, próbując namówić rozmówcę do przekazania pieniędzy.

  MSWiA na bieżąco przypomina o zagrożeniu oszustwami. Wiedzę o nich propagują też policjanci. Dzięki programowi „Dzielnicowy Bliżej Nas” dzielnicowi mają więcej czasu na kontrolowanie swojego rejonu. W razie trudnej sytuacji, np. próby wyłudzenia, na szybki i łatwy kontakt z dzielnicowym pozwala aplikacja „Moja Komenda”.

  Wyłudzenie metodą "na policjanta"


  Wspaniały Maluch Toma Hanksa w najdrobniejszych detalach  Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za PEło LIBERALNIW WALCZYLI Z wyKLuczeniem PLebejstwa

   777 POkoKO LENIE Y NOWE ELITY POLACTWA nadHAMUF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   PO PRzez PRywata KOmerCJA SZPITALI EUtaniaAZJA EMERYTA JAK W HOLANDI I ABORCJA POczentEg0 ssuMIENIA LIBERAŁ NAJWIENCEJ ZAROBI NA SŁABYCH I BIEDNYCH I HANDLU NIMI BO LICZY SIE ZYSSK POtrUPACH KASSA...rozwiń całość

   PO PRzez PRywata KOmerCJA SZPITALI EUtaniaAZJA EMERYTA JAK W HOLANDI I ABORCJA POczentEg0 ssuMIENIA LIBERAŁ NAJWIENCEJ ZAROBI NA SŁABYCH I BIEDNYCH I HANDLU NIMI BO LICZY SIE ZYSSK POtrUPACH KASSA I CARieRA.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Starsza pani 82-letnia z Gliwic.

   winitu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Zlikwidować policję ,a zostawić tylko płaszczaka,ktoś przecież musi gratulować.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszust

   Korea (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   A ciebie Polacy już dawno namierzyli pomiocie Heroda

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama