Menu Region

Grecja: Zatrzymano siatkę fałszerzy dokumentów. Ich...

Grecja: Zatrzymano siatkę fałszerzy dokumentów. Ich klientami byli uchodźcy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski (AIP)

Prześlij Drukuj
Obóz uchodźców w północnej Grecji Obóz uchodźców w północnej Grecji

Obóz uchodźców w północnej Grecji (© Darko Vojinovic)

Grecka policja aresztowała w sobotę sześć osób podejrzanych o fabrykowanie fałszywych dokumentów dla tych, którzy w Grecji starają się uzyskać azyl.
Jak podały greckie służby graniczne zorganizowana grupa przestępcza działała najbardziej aktywnie na wyspie Kos. Podczas nalotu na kryjówkę przestępców zarekwirowano między innymi komputery, kamery oraz ogromne ilości dokumentów już sfałszowanych lub dopiero przygotowywanych do „podrasowania”. W ręce śledczych wpadły też telefony komórkowe należące do kilkunastu osób mieszkających na wyspie.

W ubiegłym roku napłynął do Grecji milion uchodźców i imigrantów. Byli to głównie ludzie uciekający z krajów objętych działaniami wojennymi, m.in. z Syrii i Iraku.

CZYTAJ TAKŻE: Zamachy w Brukseli: We Włoszech zatrzymano 40-letniego Algierczyka powiązanego z terrorystami

Na mocy porozumienia unijno-tureckiego Ankara w zamian za finansową pomoc oraz obietnice przyspieszenia procedur akcesyjnych dla tego kraju do wspólnoty europejskiej zobowiązała się powstrzymać falę uchodźców.

W obozach w Grecji nadal przebywa około 50 tysięcy ludzi, którzy starają się przedostać się do krajów zachodniej Europy. Jak podają Ateny wspomniane porozumienie sprawiło, że liczba tych, którzy starają się nielegalnie przedostać z Turcji do Grecji spadła w ostatnich dniach do kilku, najwyżej kilkunastu dziennie.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się