Matura 2017: w Śląskim zaliczyło ją 83 proc. zdających....

  Matura 2017: w Śląskim zaliczyło ją 83 proc. zdających. Wyniki końcowe

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Matura 2017: w Śląskim zaliczyło ją 83 proc. zdających. Wyniki końcowe

  ©dariusz bloch

  Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznej matury, uwzględniając wyniki sesji poprawkowej. Jak poradzili sobie maturzyści z województwa śląskiego? Świadectwo dojrzałości otrzymało u nas łącznie 83 proc. zdających. To taki sam wynik jak przed rokiem i nieco niższy od średniej krajowej, która wyniosła 84,5 proc.
  Matura 2017: w Śląskim zaliczyło ją 83 proc. zdających. Wyniki końcowe

  ©dariusz bloch

  Do tej pory dostępne były, przypomnijmy, jedynie wyniki matur z maja i czerwca. We wtorek, 12 września, komisja egzaminacyjna uzupełniła je o wyniki sesji poprawkowej. Jak wypadli nasi tegoroczni maturzyści?

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Wyniki matur 2017 w województwie śląskim. 77 proc. maturzystów zdało!

  Matura 2017 WYNIKI: Top 10 najlepszych szkół w woj. śląskim. Gdzie zdawać maturę?
  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Polski

  Doskonałe wyniki matur w dalszej kolejności przekładają się zwykle na sukcesy rekrutacyjne

  Matura 2017 WYNIKI: Top 10 najlepszych szkół w woj. śląskim. Gdzie zdawać maturę?

  Link do głównego zdjęcia

  Doskonałe wyniki matur w dalszej kolejności przekładają się zwykle na sukcesy rekrutacyjne ©Dziennik Zachodni  W woj. śląskim do matury przystąpiło łącznie 28 tys. 695 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Do egzaminu w sesji poprawkowej, w sierpniu, podeszło w sumie 5 tys. 13 osób, z czego 3 tys. 921 stanowili tegoroczni maturzyści. To abiturienci, którzy nie zdali jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

  Na 28 tys. 695 tegorocznych maturzystów w woj. śląskim 23 tys. 891 zdało egzamin dojrzałości. To 83 proc. Język polski zaliczyło u nas 97 proc. abiturientów, matematykę (na poziomie podstawowym) - 85 proc., a język angielski (podstawa) - 95 proc. zdających.

  Lepiej z egzaminami poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących. Maturę zdało w nich 87 proc. absolwentów. W technikach - 77 proc.

  W całej Polsce świadectwo dojrzałości otrzymało w tym roku 84,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Nieco lepiej wypadli absolwenci liceów. Egzamin z jęz. polskiego zdało w nich 98 proc. zdających, a wśród techników - 97 proc.. Egzamin z matematyki zdało natomiast 90 proc. absolwentów ogólniaków, a - 79 proc. maturzystów w technikach. Z testem z jęz. angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) w liceach poradziło sobie 96 proc. zdających, a w technikach - 92 proc.

  Ze wstępnych danych CKE, opublikowanych na początku lipca (obejmujących tylko sesję maturalną majową) wynikało, że wśród tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących maturę zdało 84,4 proc., a wśród zdających w technikach - 67,9 proc.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama