Dyrektor na świeczniku. Wszystko przez elektroniczny...

  Dyrektor na świeczniku. Wszystko przez elektroniczny wyświetlacz

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dyrektor na świeczniku. Wszystko przez elektroniczny wyświetlacz

  ©Piotr Hukało

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 w Oliwie świeci. I to dosłownie. Na froncie szkoły zawiesił elektroniczną tablicę m.in. ze swoją podobizną, imieniem, nazwiskiem i funkcją. Okoliczni mieszkańcy narzekają, że nocą razi ich światło z elektronicznego baneru. A miejscy urzędnicy są zgodni, że reklama jest szpecąca i powinna zniknąć. Ale dyrektorowi się podoba, więc nie zamierza jej usuwać.
  Dyrektor na świeczniku. Wszystko przez elektroniczny wyświetlacz

  ©Piotr Hukało

  „Dyrektor jaśnie panujący”, „wielki brat patrzy”- to tylko niektóre z komentarzy wygłoszonych przez osoby, które widziały na własne oczy wyświetlacz zamieszczony nad wejściem do SP nr 35 przy ul. Wąsowicza. Na elektronicznej tablicy, poza wizerunkiem Piotra Szepelowskiego, dyrektora placówki, pojawiają się też inne informacje dotyczące szkoły. Miejscy urzędnicy i gdańscy radni takiej formy promocji jednak nie pochwalają.


  Zdumienia nie kryje m.in. wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. - Mówiono mi, że dyrektor SP 35 świeci w nocy. Zaniepokojony, doprowadzony zostałem do źródła światła. Rzeczywiście bije po oknach, rozświetlając mroki dzielnicy. Pewnie z troski o mieszkańców. Choć dla dobrych relacji mógłby przykręcić. Bo tak tylko jasność widzę, jasność - komentuje Kowalczuk.

  Zobacz tez:Edukacja seksualna w Gdańsku. Środowiska PiS oburza broszura o antykoncepcji i seksie, którą sfinansował Urząd Miejski w Gdańsku


  Zdaniem radnej Emilii Lodzińskiej, baner szpeci i straszy.- Dyrektor powinien to natychmiast zdjąć! - uważa. Natomiast radny Mateusz Skarbek komentuje: - Uznałbym to za ponury żart, gdyby to nie była smutna prawda bijąca światłem po oczach. Kolejny argument za uchwałą krajobrazową. Nośnik kwalifikuje się jednak do zdjęcia niezależnie od niej - stwierdza.

  Wspomniana uchwała krajobrazowa trafić ma do porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta. - Jej projekt wyklucza sytuowanie w mieście ekranów ledowych, więc ani poważne, ani urocze reklamy nie będą mogły być w ten sposób wyświetlane - mówi Michał Szymański, wicedyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

  Do czasu przyjęcia uchwały urzędnikom pozostaje apelować do dyrektora o usunięcie nośnika ze szkoły. - Rozmawialiśmy z dyrektorem. Tłumaczył, że środki na zakup tego sprzętu nie pochodziły z budżetu miasta ani z subwencji. Dyrektor sam zajął się też jego montażem. Zwróciliśmy mu uwagę, że nie jest to najlepszy sposób na promocję szkoły. Zaproponowaliśmy, by w razie potrzeby przy kolejnych działaniach promocyjnych zwrócił się o pomoc do naszych urzędników - informuje Grzegorz Szczuka, szef Wydziału Rozwoju Społecznego w magistracie. - Dodatkowo na piśmie poprosiliśmy dyrektora o ustosunkowanie się do tej sytuacji. Teraz analizujemy jego odpowiedź. Jeśli okaże się, że doszło do jakiegoś naruszenia prawa, to na początku przyszłego tygodnia wezwiemy do usunięcia tablicy.

  Czytaj również:MEN układa nowy plan - więcej historii i żołnierzy wyklętych

  Piotr Szepelowski, dyrektor SP 35, w świecącym neonie ze swoją podobizną nie widzi natomiast niczego złego. I choć wie, że baner budzi emocje, to przekonuje, że „ma on sens” .

  - Mój wizerunek to tylko jeden z elementów tego baneru. Ma on charakter promocyjny i znajdują się na nim przydatne i bieżące informacje o szkole. Wyświetlanie tam mojego wizerunku to nie był mój pomysł, tylko młodzieży, która stwierdziła, że dobrze by było, żeby pan dyrektor był widoczny w pikselach, bo będzie śmiesznie. Taka forma młodzieży się spodobała. Zgodziłem się, bo nie wstydzę się ani swojego imienia, ani nazwiska - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Piotr Szepelowski. I podkreśla, że jego podobizna wyświetlana jest bardzo krótko. - Zaledwie 2 sekundy. Tam inne rzeczy są ważniejsze. Jeśli chce się kogoś obrazić, to można się skupić tylko na tym. Czuję się zniesmaczony całą tą sytuacją. A zamiar był tylko taki, by promować szkołę, pokazać się w środowisku. Czuję się jak zbity pies, który chciał zrobić coś dobrego, a ze wszystkich stron dostaje kijami. Ale będąc osobą publiczną, muszę się z tym, niestety, liczyć - komentuje.

  Piotr Szepelowski dodaje, że nie planuje zdejmować wyświetlacza. - Jest to estetycznie, pięknie zrobione przez moją córkę, która jest grafikiem komputerowym. Wydane zostały na to pieniądze prywatne - podkreśla. - W przyszłości chciałbym podłączyć pod to czujnik, który wyświetlałby informacje nt. zanieczyszczenia powietrza w Oliwie. Uważam, że powinno to służyć lokalnej społeczności.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sATRAPa Z KOkoDA

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  NIYCH SIE LEMINGOrat BIUREW Z GHYMBAZY MOdli DO ŁÓJCa DYKTAtora.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kampania?

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Z jakiej partii i do jakiej rady / sejmiku zamierza kandydować ten pan, że już z kampanią wystartował

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najgorszy dyrektor tej szkoły

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Najgorszy dyrektor tej szkoły, zero szacunku do rodziców, uczniów i nauczycieli

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najgorszy dyrektor tej szkoły

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Najgorszy dyrektor tej szkoły,zero szacunku do pracowników,rodziców itp.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z pewną taką nieśmiałością zapytowywuję...

  AJB

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  A jak się koło tej świątyni nauk przechodzi to wystarczy przyklęknąć i się przeżegnać czy trzeba jednak jakiś znicz albo i gromnicę dziękczynną przed przenajświętszym obliczem jego świątobliwości...rozwiń całość

  A jak się koło tej świątyni nauk przechodzi to wystarczy przyklęknąć i się przeżegnać czy trzeba jednak jakiś znicz albo i gromnicę dziękczynną przed przenajświętszym obliczem jego świątobliwości Dyrektora Piotra Szepelowskiego zapalić? ;)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przyslowia sa madroscia narodu.

  Krol KiK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Na inzyniera, glowa nie ta, na doktora tym bardziej, na magistra od materacensportschule gamon i lebiega o prawie niech nawet nie mysli wiec ociezali umyslowo zostawali nauczycielami. Trafila sie...rozwiń całość

  Na inzyniera, glowa nie ta, na doktora tym bardziej, na magistra od materacensportschule gamon i lebiega o prawie niech nawet nie mysli wiec ociezali umyslowo zostawali nauczycielami. Trafila sie klasyka i sprawdza staropolskie porzekadlo "gupi jak nauczyciel"zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Staropolskie porzekadło?

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  To jest staropolskie porzekadło? TO szczyt chamstwa i bezczelności!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Riposta ostra.

  Krol KiK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Szczyce sie swoim chamstwem i bezczelnoscia, mam to sobie za zaszczyt i chwale. Przyznaje sobie Krzyz Zelazny I Klasy i Rycerski z Diamentami. Za oszczanie sikami chama.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czubek nie dyrektor !

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Poziom głupoty zalewskiej!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic zlego

  ala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  jedni lansują się na fb inni tak jak dyr sp35

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dyr

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Trzeba miec charyzme jak swego czasu Ksiezopolski, choc byl kontrowersyjny to trzymal szkole w ryzach i kazdy go pamieta. Wieszanie takich banerow moze co najwyzej osmieszyc.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki pan taki kram

  Rumcasjs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Ani on Książe , ani on polski , jeno komuszy był !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dyr

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  No tego nie da sie ukryć, ale czy byli wtedy niekomuszy dyrektorzy? Wprawdzie faktycznie, na zwykłych uroczystościach typu rozpoczęcie roku szkolnego tylko międzynarodówki brakowało. Poza tym pewne...rozwiń całość

  No tego nie da sie ukryć, ale czy byli wtedy niekomuszy dyrektorzy? Wprawdzie faktycznie, na zwykłych uroczystościach typu rozpoczęcie roku szkolnego tylko międzynarodówki brakowało. Poza tym pewne maniery pana K. z "klapsami" po głowie na czele (słynne ustawianie w rządek i - zdejmij okulary - bach!) w obecnych czasach sprawiłyby, że dyr. Lesław K. stałby się szybko bohaterem reportaży TVNu, ale trzeba przyznać, że porządek był w porównaniu z innymi szkołami i z tym co się dzieje teraz. Podczas gdy w sąsiedniej 36 niemal codziennie "lała się krew" (wprawdzie mieli rejon ul. Kwietnej ;) , to w 35 był względny spokój, choć patologii też nie brakowało (wtedy Oliwa nie była zadbaną dzielnicą złożoną z dbających o swoją własność wspólnot, tylko przeważały komunalne kamienice z zasikanymi klatkami schodowymi). Niemniej sport robił swoje, a sama obecność DYRA na horyzoncie wzbudzała popłoch, a hol na przerwach nagle zamierał... Nie wiadomo w sumie co lepsze. Dyrektorek narcyz czy pilnujący porządku i zasad ale w pewnym sensie despota i komuch.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo