Doppelpack i asysta Lewandowskiego. (video) Polak liderem strzelców Bundesligi

BG
Bayern Monachium wygrał w wyjazdowym meczu z Arminią Bielefeld 4:1. najlepszym graczem sobotniego spotkania był Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki i dołożył do tego asystę.

Mecz z beniaminkiem Bundesligi ani przez chwilę nie był zagrożony dla mistrza Niemiec. Już w ósmej minucie gości na prowadzenie wyprowadził Thomas Mueller, który skorzystał z błędu jednego z obrońców i wbił piłkę do pustej bramki.

W 26. minucie swoje pierwsze trafienie zanotował Robert Lewandowski. Polak przyjął podanie Leona Goretzki na skraju pola karnego, a następnie mocnym i celnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Tuż przed końcem pierwszej połowy kapitan reprezentacji zaliczył dublet. Tym razem Polakowi podawał Mueller, a napastnik przy udziale jednego z defensorów trafił do siatki. Było to ważne trafienie, ponieważ dzięki niemu Lewandowski z 7 bramkami stał się liderem strzelców Bundesligi.

W drugiej połowie Bawarczycy kontrolowali przebieg gry, a w 51. minucie Lewy asystował przy bramce Muellera. Nawet stracony gol i czerwona kartka dla Corentin Tolisso nie podziałały destrukcyjnie na Bayern, który pokonał beniaminka i skompletował trzecie zwycięstwo w sezonie.