Menu Region

Piórko 2016 - kolejna edycja konkursu literackiego sieci...

Piórko 2016 - kolejna edycja konkursu literackiego sieci Biedronka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

1Komentarz Prześlij Drukuj
Piórko 2016 - kolejna edycja konkursu literackiego sieci Biedronka Piórko 2016 - kolejna edycja konkursu literackiego sieci Biedronka
Biedronka przyzna kolejne nagrody w konkursie dla najlepszych początkujących twórców. W pierwszym etapie to 100 tysięcy zł dla autora książki dla dzieci
Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu literackiego sieci Biedronka na najlepszą książkę dla dzieci - „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. To wieka szansa dla początkujących pisarzy, bo książka, która wygrała pierwszą edycję sprzedała się aż w trzydziestu tysiącach egzemplarzy.

Największa sieć handlowa w Polsce uruchomiła w zeszłym tygodniu drugą edycję swojego konkursu literackiego „Piórko.
Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Do 29 marca początkujący pisarze amatorzy, czyli tacy, którzy wcześniej jeszcze nigdzie nie publikowali (liczą się publikacje z numerem ISBN), mogą zgłaszać swoje teksty na konkurs. Najlepsza praca zostanie wyłoniona przez jury, w skład którego wchodzi także laureatka poprzedniej edycji – Katarzyna Szestak, a jej autor nagodzony zostanie niebagatelną sumą 100 tysięcy złotych.

Biedronka promuje czytelnictwo w odpowiedzi na problem społeczny, o którym ostatnio dużo się mówi i pisze – Polacy nie czytają książek. W obliczu takich faktów trudno się dziwić, że skoro nie czytają rodzice, to nie będą czytać także i dzieci. Sieć zachęca do zmiany postawy i sięgania po literaturę. Konkurs z wysoką wygraną, a później ciekawa i ładna książeczka w bardzo przystępnej cenie to z jednej strony pomysł na poprawę czytelnictwa, a z drugiej wsparcie dla początkujących twórców.

Motywem przewodnim konkursu „Piórko” jest tym razem wspólne, rodzinne czytanie. Sieć zachęca autorów hasłem: „Przenieś dzieci do świata swojej opowieści”. Inicjatywa jest godna promowania, bo wspólne obcowanie z książkami buduje dobre relacje i wspomaga rozwój dzieci. Czytanie książek kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i rozwija pamięć najmłodszych. Dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, przyznała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria, że czytanie książek dzieciom i z dziećmi to niezwykle istotna czynność, która ma niebagatelny wpływ na ich przyszłość. „W świecie multimediów książka jest niezastąpiona, bo pobudza wyobraźnię. W trakcie czytania zachodzi zarówno proces wizualizacji, czyli dziecko stykające się z tekstem spontanicznie tworzy w swojej psychice obrazy, które ten tekst ilustrują, jak i – z czego sobie znacznie rzadziej zdajemy sprawę – proces werbalizacji, wyobrażania sobie i tworzenia określeń słownych do obrazowanych treści. Zatem dziecko, które ma do czynienia z szeregiem rysunków tworzy do nich własną warstwę słowną” – mówiła dr Piotrowska.

Warto wspomnieć, że przeprowadzona w 2015 roku pierwsza edycja konkursu cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem - zgłoszonych zostało ponad 4 000 prac literackich i ponad 1 000 kompletów ilustracji. Książka „Szary domek” autorstwa laureatek konkursu trafiła do sprzedaży w sklepach Biedronka pod koniec 2015 r. i sprzedała się w nakładzie ponad 30 000 egzemplarzy.

Wszystkie szczegóły i daty dotyczące konkursu można odnaleźć na stronie konkursu – www.piorko2016.biedronka.pl
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

tekst wybrany w 2016 roku jest CIENKIIII

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewa (gość)  •

Czytałam zwycięski tekst z 2016 roku. Jest cienki. Jest o niczym. Nie wiem dlaczego go wybrano. Tekst jest na stronie, teraz można go ilustrować.

odpowiedzi (0)

skomentuj