Menu Region

Pierwszy odcinek programu "Sonda2" obejrzało ponad 1,3 mln...

Pierwszy odcinek programu "Sonda2" obejrzało ponad 1,3 mln widzów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

nl

4Komentarze Prześlij Drukuj
Pierwszy odcinek programu "Sonda2" obejrzało ponad 1,3 mln widzów Pierwszy odcinek programu "Sonda2" obejrzało ponad 1,3 mln widzów

(© materiały prasowe)

Ponad 1,34 mln widzów obejrzało pierwszy, premierowy odcinek „Sondy2” wyemitowanej 14 marca na antenie TVP2! Tym samym w wieczornym, poniedziałkowym paśmie Dwójka osiągnęła aż 10,6 proc. udziałów w rynku. Znakomitej oglądalności towarzyszyła fala niezwykle pochlebnych komentarzy w sieci. Premiera „Sondy2” okazała się frekwencyjnym i jakościowym sukcesem – podkreśla Maciej Chmiel, Dyrektor TVP2.
Łączna, średnia widownia dwóch pierwszych odcinków „Sondy2” wyemitowanych przez Dwójkę w poniedziałek 14 marca kolejno o 21:50 i 22:10, wyniosła 1,13 mln. osób, wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Pierwszy odcinek, poświęcony misjom bliźniaczych sond Voyager, obejrzało ponad 1,34 mln. widzów, co przełożyło się na 10,6 proc. udziału w rynku. Drugi, dedykowany bionice, przyciągnął przed telewizory 938 tysięcy osób (7,95 proc.
udziału w rynku). Średni udział w rynku dwóch premierowych odcinków „Sondy2” wyniósł 9,09 proc. – To znakomity wynik popularnonaukowego magazynu, emitowanego w niezwykle konkurencyjnym paśmie, a także dowód na to, że wśród telewidzów istnieje silne zapotrzebowanie na misyjne programy, odbiegające tematycznie od standardowej, stricte rozrywkowej oferty stacji komercyjnych – komentuje Maciej Chmiel, Dyrektor TVP2. Potwierdza to także fala bardzo pozytywnych komentarzy nt. programu opublikowanych w sieci tuż po emisji premierowych odcinków „Sondy2”.

W grupie komercyjnej średnia oglądalność programu wyniosła ponad 405 tys. widzów. Pierwszy odcinek obejrzało blisko 480 tys. widzów miedzy 16 a 49 rokiem życia, drugi – blisko 335 tys. Pozytywnie wypada także struktura widowni. Okazuje się, że „Sonda2” przyciągnęła przed telewizory bardzo zróżnicowane grupy widzów, w tym zarówno mieszkańców mniejszych miast, jak i metropolii, przede wszystkim osoby z wyższym i średnim wykształceniem.

Na dwa kolejne odcinki „Sondy2”, zatytułowane „Bunt robotów” i „Miejska dżungla”, Dwójka zaprasza już w najbliższy poniedziałek 21 marca, tradycyjnie o godz. 21:50. Tym razem dr Tomasz Rożek i jego goście poruszą tematykę sztucznej inteligencji i najnowszych dokonań w dziedzinie urbanistyki.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

zadziwiająco dobry program

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kosmos (gość)  •

podchodziłem do tego pomysłu sceptycznie, bo trudno zrobić to lepiej niż stara sonda. Rzadko w ogóle udaje się wskrzesić starą ideę. Ok - oczywiście sonda2 nie jest lepsza od starej, ale też nie ma jakiejś plamy. Program dość sensownie zrobiony. odwołania do starej sondy fajne.

skomentuj

uwagi do uwag

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obserwator (gość)  •

Dla niektórych szklanka jest zawsze do połowy pusta.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Godzina nadawania - poprosze o 18:50

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marszczak (gość)  •

Troche pozno - na pewno duza czesc mlodziezy sobie juz spi, a warto by bylo puscic program w trakcie szczytu ogladalnosci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

super

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

super (gość)  •

super nova

odpowiedzi (0)

skomentuj