Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu mat. prasowe
Od piątku 20 maja do niedzieli 22.05 piekarskie mażoretki Azaria po raz siódmy zmagały się na XVIII Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu.

Trzy grupy Azarianki kadetki, Azarianki juniorki oraz Azaria seniorki zaprezentowały się w 20 choreografiach konkurując z ponad 80 zespołami z całej Polski. Podczas trzydniowych zawodów na scenie zatańczyło ponad 1700 mażoretek z pomponami i batonami, które są rekwizytami charakterystycznymi dla tego stylu tanecznego. Tancerki były oceniane przez międzynarodowych sędziów z Polski, Węgier i Czech, które prezentują najwyższy poziom. Tegoroczne mistrzostwa są dowodem na diametralny rozwój tańca mażoretkowego, zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom zarówno taneczny, techniczny jak i gimnastyczny i pracy ze sprzętem tzw. baton twirling, czyli manewrowanie z pałeczką.

Nasze Azarianki kadetki w kategorii z pomponem zarówno w defiladzie jak i w układzie scenicznym wygrały złoty medal zdobywając Mistrzostwo Polski Mażoretek! Azarianki juniorki występując w formacji Mix, czyli połowa tancerek ma pompony a druga połowa tańczy z batonem – zdobyły srebro osiągając Vice Mistrzostwo Polski, w kategorii mini formacji pompom juniorek nasze dziewczęta również zdobyły srebro, a trio baton juniorek Magda Nolewajka, Wiktoria Danhoffer-Passek i Agata Siwy to II Vice Mistrzynie Polski. Najtrudniejsza kategoria to solo 2xbaton, czyli taniec z dwoma pałeczkami, w której Agata Siwy, nasza zeszłoroczna Mistrzyni, zdobyła tym razem srebro!

Azaria w kategorii seniorek wystąpiła w kategorii formacji pom pom oraz mix, w obu zdobywając 2 miejsca i tytuł Vice Mistrzyń Polski Mażoretek. W pozostałych kategoriach nasze tancerki zajmowały w większości 4 miejsca, tuż za podium, które są również bardzo wysokim miejscem przy prezentowanym poziomie trudności. Różnica w punktacji była minimalna i wahała się w granicach 0,1 pkt lub 0,2 punktu.

Dzięki tym sukcesom wszystkie 3 grupy zdobyły nominacje na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Pradze 24-27 sierpnia.