• Filip Szymczak - 4 (Ba Loua - 3)
    • Mikael Ishak - 4 (Sobiech - 2)
  • KONIEC MECZU! LECH W ĆWIERĆFINALE LIGI KONFERENCJI!

• Skóraś!!!! GOOOOOOOL!!!! Szwedzi na kolanach!!!!

• Skóraś uderzył na tyle mocno, że bramkarz wypluł piłkę. Kvekve dobił futbolówkę!

• GOOOOOOOOOOL!!! 2:0! Kvekve!

• Gol gospodarzy, ale na szczęście spalony!

• Ba Loua chciał wcisnąć z ostrego kąta. Tym razem się nie udało

• Cudowna zespołowa akcja zakończona plasowanym strzałem "Marchewy"!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!! MARCHWIŃSKI!!!!!

• Asoro schodzi, Bergstrom wchodzi

• Szymczak schodzi, Ba Loua wchodzi

• Karlstroem schodzi, Dagerstal wchodzi

• Andersson ukarany żółtą kartką

• Szymczak ukarany żółtą kartką

• Co za awantura! Piłkarz gospodarzy kopnął Szymczaka po gwizdku!

• Strzały:

• Djurgarden - 6
    • Lech - 10
  • Jak Ishak tego nie trafił?? Idealna wrzutka na 5 metr, ale nad bramką!

• Sousa schodzi, Marchwiński schodzi

• Murawski schodzi, Kvekve wchodzi

• Eriksson schodzi, Sabović wchodzi

• Skóraś zszedł z lewego skrzydła na prawą nogę i uderzył po krótki słupku. Bramkarz obronił!

• Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie Lecha

• SZYMCZAK WPADŁ W POLE KARNE I UDERZYŁ W POPRZECZKĘ. SPRZED POLA KARNEGO STRZELIŁ MURAWSKI. TYM RAZEM POPRZECZKA!

• Afonso Sousa próbował sprzed pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką

• Szymczak wybiegał na wolne pole, ale bramkarz rywala był szybszy

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! LECH 45 MINUT OD AWANSU!

• Pogramy 3 minuty dłużej

• Milić trafił w mur

• lech

• Jednak czerwona kartka dla Danielsona! Sousa wychodził na czystą pozycję!

• Kolejna akcja gospodarzy lewą stroną. Robi się groźnie

• Wikheim wrzucił w pole karne Lecha, ale centra okazała się nieco za mocna!

• Tempo meczu nieco spadło. Bardzo dużo chaosu

• Gospodarze na razie bez pomysłu. Djurgarden nie miało żadnej dobrej sytuacji

• Pereira prawie zaskoczył bramkarza centro-strzałem

• Rebocho chciał wkręcić z rzutu rożnego. Bramkarz był czujny. Kolejny róg

• Skóraś mógł wyjść na czystą pozycję, ale obrońca zdążył wybić piłkę

• Rebocho wrzucił w pole karne, ale Ishak nie zdążył dołożyć nogi!

• Strzały:

• Lech - 2
  • Murawski chciał zaskoczyć bramkarza rywali strzałem z 40 metrów. Zadymienie płyty jest bardzo duże

• Szymczak wdał się w drybling na prawej stronie. Tym razem obrońcy byli górą

• Szymczak przedłużył głową do Mikaela Ishaka. Napastnik strzelił w słupek!

• Piłkarze wychodzą na murawę!

• John van den Brom, trener Lecha: - Przez ostatnie dni pracowaliśmy tak, by najlepiej przygotować zespół. O koncentrację moich piłkarzy się nie martwię. Gramy w europejskich pucharach, wszyscy jesteśmy profesjonalistami, wszyscy wiedzą, po co tu jesteśmy. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty w Poznaniu, ale powtórzę to, co mówiłem swoim zawodnikom zaraz po spotkaniu. Tak naprawdę jesteśmy w przerwie tego dwumeczu.

• Rewanż zostanie rozegrany na stadionie Tele2 Arena w Sztokholmie. Widowisko na sztucznej murawie obejrzy niecałe 30 tys. widzów. Do stolicy Szwecji wybrało się także około 1200 kibiców Lecha. Wszyscy znajdą się pod dachem, który został już zasunięty również nad murawą. Ultrasi Djurgarden mobilizują się na rewanżowe spotkanie i będą chcieli odpalić środki pirotechniczne.

• Trener Lecha dokonał jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego spotkania w Lidze Konferencji. Na ławce rezerwowych usiadł Dagerstal, a jego miejsce zajął Salamon.

• Skład Djurgarden:

• Skład Lecha:

• W niedzielę Lech zremisował w lidze na wyjeździe z Piastem Gliwice (1:1). Trener John van den Brom wystawił sześciu zawodników kojarzonych z ławką rezerwowych. Tego samego dnia Djurgarden dopiero po rzutach karnych wyeliminował z Pucharu Szwecji Malmoe (2:2, 5:3 k.). Stawką był awans do półfinału. Szkoleniowiec Lecha na rewanż nie zabrał dwóch zawodników: Joao Amarala oraz Gio Citaiszwiliego. Obaj zmagają się z chorobą. W kadrze znalazł się za to 17-letni Michał Gurgul, który dopiero co zadebiutował w PKO Ekstraklasie.

• Wynik pierwszego meczu stawia Lecha Poznań w roli faworyta. Przed tygodniem Lech w obecności 40 tysięcy widzów wygrał 2:0, a Djurgarden nie oddał nawet jednego celnego strzału.

• Za 20 minut początek rewanżowego spotkania Djurgarden - Lech Poznań. Już teraz zapraszamy na wstęp do tego meczu!

przejdź do galerii

Djurgarden - Lech LIVE! Czerwona kartka! Gramy w przewadze ponad 45' ©PAP, EPA/Jonas Ekstromer

Lech Poznań - Djurgardens IF ONLINE. Kolejorz w czwartek o godzinie 18:45 zagra o pierwszy w historii awans do ćwierćfinału europejskiego pucharu. W Sztokholmie przy komplecie widzów będzie bronił dwubramkowej zaliczki z Poznania. Spotkanie zostanie rozegrane na sztucznej murawie i pod dachem. Relacja LIVE w GOL24.

Liga Konferencji Djurgardens IF - Lech Poznań ONLINE

Kliknij w baner, żeby śledzić przebieg meczu!

Piłkarze Djurgarden w spotkaniu z Lechem wystąpią w nowych koszulkach, w których grać będą przez cały sezon 2023. Szerszej publiczności zostały zaprezentowane za pomocą portali społecznościowych, natomiast ich boiskowa premiera przypada właśnie na konfrontację z Kolejorzem.

Kim Bergstrand, trener Djurgarden: - To będzie inne spotkanie niż to, które miało miejsce w Poznaniu, gdzie graliśmy na naturalnej murawie. Liczymy, że na Tele2 Arenie uda nam się podkręcić tempo i czerpać energię z kibiców, tak jak to było podczas wcześniejszych magicznych wieczorów w Europie. Na pewno trzeba będzie zrobić coś niezwykłego, żeby odwrócić tę rywalizację, ale stać nas na to.

Przewidywane składy na mecz Djugarden - Lech Poznań:
Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milić - Radosław Murawski, Afonso Sousa, Jesper Karlström - Michał Skóraś, Filip Szymczak, Mikael Ishak.

Djugarden - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Konferencji Djurgarden - Lech Poznań odbędzie się 16 marca (czwartek) o godzinie 18:45. Transmisję na żywo przeprowadzi na wyłączność platforma streamingowa Viaplay. Jednorazowy dostęp na miesiąc kosztuje 40 zł. Mecz prosto ze Sztokholmu skomentują Przemysław Pełka i Łukasz Trałka. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godzinie 17:40.

18:45 Djurgarden - Lech Poznań TRANSMISJA Viaplay

W internecie relacja na żywo z meczu Djugarden - Lech Poznań w GOL24 - zapraszamy!