Tomasz Kuczyński
Siatkarze z Zawiercia wygrali w Lubinie.
Siatkarze z Zawiercia wygrali w Lubinie. twitter.com/AluronCMC
W meczu 7. kolejki PlusLigi KGHM Cuprum Lubin przegrało z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3. Zawiercianie wygrali piąte ligowe spotkanie z rzędu.

Aluron CMC Warta Zawiercie przystąpiła do meczu w Lubinie z serią czterech zwycięstw z rzędu (w tym trzech z kolei 3:0) i miała 12 punktów. Cuprum w sześciu spotkaniach zdobyła 8 pkt.

W dniu meczu w Lubinie 28. urodziny obchodził libero „Jurajskich Rycerzy” Luke Perry. Drużyna z pewnością chciała Australijczykowi (i on sam) sprawić w prezencie zwycięstwo nad Cuprum.

Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta: Goście w końcówce wrzucili wyższy bieg

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy zaczęli od prowadzenia 4:0. Przy wyniku 10:6 trener zawiercian Michał Winiarski postanowił porozmawiać z zawodnikami, co przyniosło efekt. Goście odrobili straty i było 10:10. Remis mieliśmy jeszcze przy stanie 15:15, kiedy asa posłał Paweł Pietraszko. Warta wrzuciła wyższy bieg i od 20:19 „odjechała” do setbola 24:19. Pierwszą partię zakończył atakiem Bartosz Kwolek - 25:20.

Tak Bartosz Kwolek zakończył I seta

Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta: Drugi set kończył się na przewagi, choć goście prowadzili 10:1

Goście poszli za ciosem w drugim secie prowadząc 6:1. Trener Cuprum Paweł Rusek próbował zatrzymać ten marsz przerwami na czas i zmianami, ale Warta dalej robiła swoje - 10:1. Rusek radził swoim zawodnikom, aby odrabiali dystans krok po kroku. No i niespodziewanie przewaga z 15:8 stopniała do 15:14, a potem było już 17:16 dla lubinian po asie Jake’a Hanesa! Set kończył się na przewagi. Mateusz Bieniek posłał asa, w następnej akcji Hanes nadział się na blok Miłosza Zniszczoła i Warta wygrała 26:24.

Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta: Zawiercianie znów górą na finiszu seta

Zespół z Lubina nie dał się złamać i podjął dalszą walkę w trzecim secie, w którym prowadził 8:5. Od 9:9 grano punkt za punkt do 14:14. Wprawdzie Warta miała małą przewagę przy 16:14, ale szybko wszystko wróciło do remisowej „normy” - 19:19. Wtedy goście znów odskoczyli na dwa punkty (21:19) i trener Rusek wziął czas. Meczbol mieliśmy przy wyniku 24:21. Mecz asem zakończył Trevor Clevenot.

MVP meczu został wybrany Miguel Tavares z drużyny gości.

Warta następny mecz w PlusLidze ma w niedzielę w Zawierciu z Bogdanką LUK Lublin (godz. 20.30). Natomiast w czwartek zagra w Sosnowcu w Pucharze CEV z bułgarskim Hebarem Pazardżik (godz. 19).

KGHM Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (20:25, 24:26, 21:25)

Cuprum: Adam Lorenc, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski, Kamil Kwasowski, Jakub Strulak, Maksymilian Granieczny (libero) oraz Kajetan Kubicki, Jake Hanes, Alexander Berger

Aluron CMC Warta: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares , Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Szalacha, Michał Kozłowski