Co dalej z mediami publicznymi? Donald Tusk rozpoczął rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą

OPRAC.:
Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przystępujemy do prac nad nowym ładem w mediach publicznych, premier Donald Tusk rozpoczął już rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą. Te prace powinny mieć bardzo szeroki charakter i uwzględniać opinie wszystkich zainteresowanych stron - powiedział w czwartek szef KPRM Jan Grabiec.

Co dalej z mediami publicznymi?

Na konferencji prasowej w kancelarii prezesa rady ministrów Jan Grabiec odniósł się do kwestii uchwały Sejmu ws. mediów publicznych. Jak wskazał, "uchwała ta, m.in. powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 13 grudnia 2016 roku wskazuje na konieczność podjęcia niezwłocznych działań naprawczych" w celu "przywrócenia praworządności i zapewnienia dostępu do informacji obywatelom" do czasu wdrożenia odpowiednich rozwiązań prawnych.

"W związku z tą uchwałą przystępujemy do prac nad nowym ładem, jeśli chodzi o media publiczne. Pan premier Donald Tusk podjął już w tej sprawie rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą. Te prace powinny mieć bardzo szeroki charakter, odbywać się w atmosferze dialogu społecznego, uwzględniać opinie wszystkich zainteresowanych stron, w tym środowisk twórczych i stowarzyszeń obywatelskich" - zapowiedział szef KPRM.

Gorąca sytuacja w Polsce

We wtorek późnym wieczorem Sejm przyjął uchwałę w sprawie mediów publicznych, co było początkiem protestów i skandalicznych scen w siedzibie Telewizji Polskiej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli swój protest na ulicy Woronicza, a minister kultury i dziedzictwa narodowego odwołał władze m.in. TVP i PAP, by powierzyć sprawowanie funkcji swoim ludziom.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Efektem tych działań była m.in. próba wtargnięcia do gabinetu szefa TVP przez ludzi nowego rządu, w wyniku czego ranna została jedna z posłanek.

W związku z tymi zdarzeniami, Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez premiera Donalda Tuska, ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza oraz wskazanego na przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP Piotra Zemłę.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl