Branżowa konferencja amerykańskiej firmy Lockheed Martin w partnerstwie z Polską Grupą Zbrojeniową

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Lockheed Martin
O pomysłach w sektorze lotniczym, obronnym i kosmicznym poświęcona była konferencja światowego lidera technologicznego Lockheed Martin, w partnerstwie z Polską Grupą Zbrojeniową.

Światowy lider technologiczny Lockheed Martin, w partnerstwie z Polską Grupą Zbrojeniową, rozpoczął innowacyjną, branżową konferencję networkingową, która umożliwi dzielenie się wiedzą, inspiracjami i pomysłami w sektorze lotniczym, obronnym i kosmicznym.

Celem tego wirtualnego wydarzenia, które potrwa do 24 czerwca, jest zaprezentowanie możliwości szerokiej grupy spółek PGZ i nawiązanie nowych relacji w ramach globalnego portfolio biznesowego Lockheeda Martina.

Konferencja jest wynikiem porozumienia o współpracy podpisanego przez Lockheed Martin i PGZ w zeszłym roku. Wydarzenie to jest nastawione na opracowywanie i wdrażanie projektów przemysłowych, mających przynieść korzyści spółkom PGZ i polskiemu przemysłowi. Stwarza ono dużą szansę dla polskich firm na włączenie się w światowy łańcuch dostaw firmy Lockheed Martin.

Gospodarzem konferencji jest Ray Piselli, wiceprezes Lockheeda Martina ds. rozwoju biznesu. Przedsięwzięcie opiera się na zaszczytnej historii firmy jako strategicznego partnera polskiej obronności, przemysłu i gospodarki.

-W ciągu ostatnich 10 lat Lockheed Martin zainwestował w Polsce 1,8 mld USD (6,8 mld zł). Dzisiaj firma wspiera 6 700 stanowisk pracy w Polsce, w tym bezpośrednio zatrudnia 1 700 osób w PZL Mielec, spółce należącej do korporacji Lockheed Martin – powiedział Piselli w wystąpieniu otwierają-cym.

-Jesteśmy dumni, że PZL Mielec był w zeszłym roku największym polskim eksporterem sprzętu obronnego, produkując śmigłowce Black Hawk na rynki światowe, kabiny do tego śmigłowca do naszej linii produkcyjnej w USA oraz dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot M28. Nasze zaangażowanie w PZL Mielec jest niezmienne, ale równie mocno angażujemy się w poznawanie unikalnych możliwości i rozwiązań, jakie mają do zaoferowania spółki PGZ.

Od otwarcia biura w Warszawie w 1997 r., Lockheed Martin rozwija swoje relacje z polskim MON, przemysłem i środowiskiem akademickim. Obecnie firma współpracuje z Polską w zakresie szeregu różnych programów obronnych i bezpieczeństwa, w tym w dziedzinie samolotów wojskowych, obrony przeciwrakietowej, precyzyjnej artylerii, radarów oraz śmigłowców na potrzeby wojskowe i cywilne.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl