Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezmyślne żarty o bombach na gdańskim lotnisku. To już 26 interwencja osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska w Rębiechowie

OPRAC.: KK
Bezmyślne żarty o bombach na gdańskim lotnisku. To już 26 interwencja osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska w Rębiechowie
Bezmyślne żarty o bombach na gdańskim lotnisku. To już 26 interwencja osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska w Rębiechowie MOSG w Gdańsku
Dwoje mieszkańców województwa pomorskiego decyzjami przewoźników nie zostało dopuszczonych do lotów do Cork i Dortmundu. Obsłudze gdańskiego lotniska powiedzieli, że w swoich bagażach mają bomby. Natychmiast interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej.

29-latek z powiatu starogardzkiego zamierzał odlecieć do Irlandii. Z uśmiechem oznajmił obsłudze pasażerskiej, że w swoim bagażu ma bombę. Przy stanowisku odpraw pasażerów odlatujących do Dortmundu ustawiła się 18-latka z Gdańska. Również powiedziała obsłudze o bombie w bagażu.

- Interweniowali funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. Bagaże były bezpieczne, pasażerowie także. Jednak z uwagi na bezmyślne żarty kapitanowie odmówili dopuszczenia pasażerów do lotów. Za naruszenie ustawy prawo lotnicze Straż Graniczna ukarała mężczyznę mandatem, a kobietę pouczyła - informuje Tadeusz Gruchalla-Wensierski, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Straż Graniczna przypomina, że lotniska to miejsca o wysokim ryzyku i ścisłym bezpieczeństwie

- Żarty o bombach mogą być źle zinterpretowane jako prawdziwe zagrożenie, co może prowadzić do alarmów bezpieczeństwa i ewakuacji, zakłócając działanie lotniska i powodując niepotrzebny strach wśród pasażerów i personelu - dodaje Tadeusz Gruchalla-Wensierski.

Morski Oddział Straży Granicznej przypomina, że tego rodzaju żarty mogą powodować opóźnienia w lotach, co może wpłynąć na plany podróży wielu osób. Fałszywe alarmy mogą generować duże koszty dla linii lotniczych i lotnisk, które muszą angażować dodatkowe zespoły interwencyjne do sprawdzenia i zabezpieczenia obszaru.

- Bezpieczeństwo na lotniskach jest sprawą priorytetową i wszyscy pasażerowie powinni dołożyć starań, aby nie stwarzać fałszywych alarmów ani niepotrzebnego zamieszania - podkreśla Tadeusz Gruchalla-Wensierski.

Jak wynika ze statystyk, była to już 26 interwencja funkcjonariuszy Straży Granicznej w tym roku wobec osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska i bezpieczeństwa lotu w gdańskim porcie lotniczym.

Trwa głosowanie...

Czy kara mandatu za fałszywy alarm bombowy jest adekwatna do czynu?

Dziennik Bałtycki

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki