x-kom - od 15 lat ponad standard

  x-kom - od 15 lat ponad standard

  Materiał informacyjny

  Aktualizacja:

  Polska

  x-kom - od 15 lat ponad standard
  1/6
  przejdź do galerii
  Jeszcze kilkanaście lat temu dostęp do Internetu był marzeniem, dane przechowywało się na dyskietkach, a filmy i seriale można było znaleźć w wypożyczalniach kaset video. W czasach, gdy komputer stawał się stałym i nieodzownym wyposażeniem niemal każdego domu, w Częstochowie został otwarty pierwszy salon x-kom. Od tego momentu minęło 15 lat. Z niewielkiego sklepu ze sprzętem komputerowym częstochowska firma stała się jednym z liderów branży, a jej obroty przekroczyły miliard złotych. x-kom obchodzi swój jubileusz i zapowiada dalszy rozwój.
  Historia x-kom sięga 2002 roku, kiedy na ostatnim roku studiów Michał Świerczewski -pomysłodawca i współzałożyciel firmy - wspólnie z partnerami postanowił stworzyć markę, która w kolejnych latach stała się ogólnopolską siecią sklepów komputerowych. O profilu x-kom zadecydowały zainteresowania, kierunek studiów oraz dynamiczny rozwój branży IT.

  Pierwszy sklep o powierzchni 30 m2 powstał w przy ulicy Wolności w Częstochowie. Na początku jego ofertę tworzyły wyłącznie komputery stacjonarne i podzespoły. Chociaż rozwój technologii dopiero nabierał tempa, to w asortymencie sklepu można było znaleźć blisko 2000 produktów pochodzących od 100 producentów. Mimo że coraz więcej osób było zainteresowanych zakupem nowego sprzętu, początki nie należały do najłatwiejszych, a firma w tym czasie nie przynosiła zysków. Przełom nastąpił we wrześniu 2003 roku. Z początkiem nowego roku szkolnego sklep przy ul. Wolności w Częstochowie zaczął cieszyć się bardzo dużą popularnością. Zdarzały się sytuacje, w których klienci jednego dnia kupowali nawet 20 komputerów.

  Nowe propozycje w asortymencie x-kom, m.in. pojawienie się notebooków oraz decyzja o sprzedaży internetowej, a także rewolucja na rynku telefonów komórkowych miały duże przełożenie na rozwój i wyniki finansowe spółki. W 2005 roku obroty wyniosły 5 mln zł, dziesięć lat później przekroczyły już miliard. Za sprawą coraz lepszych wyników częstochowska firma postanowiła otworzyć kolejne placówki. Aktualnie sklepy pod szyldem marki można znaleźć w 20 polskich miastach, m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi czy Krakowie. Wraz z rozwojem x-kom zwiększyła sią również liczba zatrudnionych pracowników. W 2003 roku w firmie pracowały 3 osoby, w 2004 roku 8 osób, w 2008 - 30, a w 2012 - 210. Dzisiaj x-kom zatrudnia ponad 1000 pracowników i cały czas poszukuje nowych specjalistów.

  Od początku x-kom rozwija kategorie produktowe zgodnie z rynkowymi trendami. W asortymencie marki obecnie można znaleźć blisko 19 tys. różnych produktów – to prawie 10 razy więcej niż na początku działalności sklepu. Wśród nich m.in. notebooki, ultrabooki, smartfony, tablety, desktopy, telewizory, oprogramowanie, konsole do gier, aparaty fotograficzne i akcesoria.

  15 urodziny x-kom

  Z okazji 15 lat obecności na polskim rynku x-kom zaprasza do wspólnego świętowania. Od września do listopada na klientów czekają liczne atrakcje, m.in. specjalne wydarzenia w salonach, gra w aplikacji mobilnej oraz promocje. Podczas trwania kampanii na dedykowanej stronie będzie można kupić ponad 100 wybranych produktów w niższych cenach. W ramach urodzin uruchomiona zostanie gra w aplikacji mobilnej, w której uczestnicy zabawy będą mogli zbierać punkty i wymieniać je na kupony rabatowe. Punkty przyznawane będą m.in. za aktywność w social mediach i aplikacji x-kom. Wystarczy opublikować zdjęcie albo filmik, dodając hashtag #ponadstandard, lub odpowiedzieć na pytania związane z historią firmy.

  Kolejną częścią obchodów 15. urodzin x-kom będzie kampania wizerunkowa „x-kom od 15 lat ponad standard”. Przygotowana z tej okazji seria filmów, która zostanie wyemitowana w internecie, ma na celu podziękowanie klientom, jak i partnerom za współpracę na przestrzeni ostatnich lat.

  Więcej informacji na temat 15-lecia x-kom można znaleźć na dedykowanej stronie: https://www.x-kom.pl/ponad-standard

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Nie przegap

   Agnieszka Radwańska wzięła ślub. Wśród gości gwiazdy sportu i ludzie kultury [ZDJĘCIA]

   Agnieszka Radwańska wzięła ślub. Wśród gości gwiazdy sportu i ludzie kultury [ZDJĘCIA]

   Nie tylko sport. Oto najpiękniejsze lekkoatletki MŚ w Londynie [ZDJĘCIA]

   Nie tylko sport. Oto najpiękniejsze lekkoatletki MŚ w Londynie [ZDJĘCIA]

   Szalona zabawa w błocie podczas festiwalu Woodstock 2017 [ZDJĘCIA]

   Szalona zabawa w błocie podczas festiwalu Woodstock 2017 [ZDJĘCIA]

   Tatuaże, podwieszanie i... Popek. Lublin Tattoo Days 2017 [ZDJĘCIA] [WIDEO] [18+]

   Tatuaże, podwieszanie i... Popek. Lublin Tattoo Days 2017 [ZDJĘCIA] [WIDEO] [18+]

   Gry On Line - Zagraj Reklama