Menu Region

Prezydent USA rozpoczyna dziś wizytę w Europie

Prezydent USA rozpoczyna dziś wizytę w Europie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Podczas ośmiodniowej podróży Obama odwiedzi Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Czechy i Turcję.
Barack Obama odleci z Waszyngtonu samolotem Air Force One rano czasu lokalnego. Wieczorem dotrze do Londynu, gdzie będzie uczestniczył w dwudniowym szczycie grupy G-20 poświęconym walce z globalnym kryzysem gospodarczym. Następnie prezydent USA uda się na spotkanie przywódców NATO, a w niedzielę weźmie udział w szczycie Stany Zjednoczone - Unia Europejska w Pradze. Podróż po Europie Obama zakończy w stolicy Turcji Ankarze.

Wizyta w Europie będzie dla Obamy okazją do licznych rozmów. Spotka się miedzy innymi z przywódcami Rosji, Chin, Indii, Francji, Hiszpanii oraz Niemiec. Podczas wizyty w Pradze, prezydent USA będzie rozmawiał z prezydentem Vaclavem Klausem i premierem Mirkiem Topolankiem oraz byłym prezydentem Czech Vaclavem Havlem. Biały Dom nie potwierdził jak dotąd podawanych przez polskie media informacji, że Obama planuje bilateralne spotkania ze wszystkimi przywódcami Unii Europejskiej, w tym Polski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się