Menu Region

Wspólny samochód Fiata i Chryslera w 2011 roku

Wspólny samochód Fiata i Chryslera w 2011 roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pierwszy samochód wyprodukowany wspólnie przez Fiata i Chryslera powinien być gotowy w 2011 roku. Poinformował o tym dyrektor generalny włoskiego koncernu Sergio Marchionne.
Negocjacjom między Turynem a Detroit patronuje amerykański prezydent. Barack Obama z uznaniem wyraził się o technologicznych możliwościach włoskiej firmy i od aliansu z nią uzależnił dalszą pomoc państwa dla Chryslera. Wiążąc się z Fiatem amerykański producent może liczyć na kolejne sześć miliardów dolarów. Jeśli tego nie uczyni, skaże się na bankructwo.

Dyrektor generalny Fiata podziękował amerykańskiemu prezydentowi za uznanie i wyraził przekonanie, że dzięki współpracy z Turynem koncern z Detroit urozmaici swoją ofertę. Poza tym w samych Stanach Zjednoczonych ocali co najmniej pięć tysięcy miejsc pracy.

Zgodnie z zawartą w styczniu wstępną umową, Fiat miałby przejąć 35 procent akcji Chryslera i korzystając z jego sieci sprzedaży wejść na amerykański rynek między innymi z marką Alfa Romeo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się