Menu Region

Moratinos: UE chce normalizacji stosunków z Białorusią

Moratinos: UE chce normalizacji stosunków z Białorusią

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szef hiszpańskiej dyplomacji powiedział w Mińsku, że Unia Europejska chce normalizacji stosunków z Białorusią. Miguel Angel Moratinos, który jest również przewodniczącym Komitetu Ministrów Rady Europy spotkał się z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Martynowem.
Podczas spotkania z Łukaszenką hiszpański dyplomata zapewnił, że Unii Europejskiej zależy na dobrych kontaktach z Mińskiem.

Minister uważa, że Białoruś, która doskonale współpracuje z Rosją, mogłaby podobną współpracę prowadzić z krajami wspólnoty i być pomostem między Brukselą a Moskwą. Moratinos zapowiedział również, że jego kraj będzie zabiegał o podpisanie porozumień między Unią Europejską a Białorusią.

- Żeby tak się stało trzeba skończyć z sankcjami, które wydają się mechanizmami wczorajszego dnia - stwierdził hiszpański polityk. Aleksander Łukaszenka zapewnił gościa, że jego kraj chce mieć jak najlepsze stosunki z Unią Europejską.

Niezależne białoruskie media zwracają uwagę, że podczas spotkania ministra spraw zagranicznych Hiszpanii z prezydentem Białorusi nie rozmawiano o łamaniu praw człowieka w tym kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się