Menu Region

Owłosieni mężczyźni mają plus u kobiet

Owłosieni mężczyźni mają plus u kobiet

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Przybyll

Prześlij Drukuj
Trzydziestolatkowie z czupryną pełną bujnych włosów mają aż pięć razy większe szanse na nawiązanie udanego romansu przez internet niż ich łysiejący rówieśnicy.
Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez specjalistów z kliniki leczenia wypadania włosów Maximum Hair w Londynie.

Eksperci chcieli się przekonać, jak ważna dla przedstawicielek płci pięknej jest fryzura mężczyzny, z którym chciałyby umówić się na randkę. Okazało się, że dla samotnych pań po 30. włosy przyszłego partnera stanowią jedną z najważniejszych zalet.

Na użytek eksperymentu lekarze umieścili na portalach randkowych dwa anonse ze zdjęciem tego samego mężczyzny, z tym że na jednym miał na głowie bujny zarost, a na drugim łysą glacę stworzoną za pomocą programu graficznego.

Eksperymentalny mężczyzna w obu swoich profilach przedstawiał się jako londyńczyk po trzydziestce u szczytu kariery zawodowej. Użytkowniczki portalu kusił rozlicznymi zainteresowaniami, takimi jak sport, muzyka i podróże.

Fałszywe profile istniały przez dwa miesiące. W tym czasie łysy Anglik dostał tylko 22 odpowiedzi na swoje ogłoszenie. Ten sam mężczyzna w wersji owłosionej doczekał się aż 108 listów od kobiet z propozycjami spotkania.

Zdaniem ekspertów z kliniki kobietom podobają się mężczyźni z bujnymi włosami, bo to cecha historycznie kojarzona z męskością.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się