Menu Region

Strasburg: Ostatnie przygotowania do szczytu NATO

Strasburg: Ostatnie przygotowania do szczytu NATO

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Strasburgu dobiegają końca przygotowania do szczytu NATO, który odbędzie się 3-4 kwietnia. Miasto zamienia się w obronną fortecę.
Szczyt, organizowany w 60. rocznicę powstania NATO, odbędzie się nie tylko w samym Strasburgu, ale też w Baden Baden i Kehl po drugiej stronie Renu, w Niemczech. Ulice i przedmieścia Strasburga patroluje 15 tysięcy żołnierzy i policjantów. Tyle samo sił uruchomiono po stronie niemieckiej.

Podczas spotkania w Strasburgu zamknięte zostaną szkoły i uniwersytety. Organizacjom pacyfistycznym i organizatorom antyszczytu wydano zakaz demonstracji w centrum miasta. Niemal w całym śródmieściu nie można parkować. Kosze na śmieci zastąpiły plastikowe przeźroczyste worki, plombowane są włazy do studzienek kanalizacyjnych oraz na poddasza budynków.

Przejścia graniczne między Francją i Niemcami kontrolują uzbrojone odziały policji i wojska. Mieszkańcy wieżowca usytuowanego w pobliżu granicznego mostu na Renie otrzymali polecenie zamknięcia okiennic w godzinach przejazdu państwowych delegacji i wspólnego zdjęcia delegatów na moście "Dwóch brzegów". Na rzece wstrzymany zostanie również ruch statków. Zamknięta będzie przestrzeń powietrzna nad miastem, której chronić będą myśliwce. W pobliskiej bazie wojskowej zainstalowane zostały działa przeciwlotnicze.

W Strasburgu, który przywykł do częstych wizyt osobistości, nigdy nie podejmowano zabezpieczeń na taką skalę. W szczycie uczestniczyć ma około 6 tysięcy delegatów i personelu z 26 krajów członkowskich. W piątek przed południem na spotkanie ma przybyć amerykański prezydent Barack Obama.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się