Menu Region

Badajmy ślimaki - apelują naukowcy

Badajmy ślimaki - apelują naukowcy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Brytyjscy naukowcy zachęcają do odszukiwania i badania pospolitych ślimaków. Dane dotyczące ich liczebności i ubarwienia mogą być cennym wskaźnikiem dotyczącym ewolucji i zmian klimatycznych.
Angielscy biolodzy chcą skupić się na ślimakach z rodzaju wstężyków. Żyją one w ogrodach i parkach, mają charakterystyczne podłużne paski ciągnące się wzdłuż muszli. Naukowcy badają je od ponad 60 lat. Sądzą, że w ostatnim czasie w życiu tych zwierząt dużo się zmieniło, na przykład ze względu na rosnące temperatury.

Odmiany o ciemniejszej muszli mogły wyemigrować na północ, ciemne ubarwienie prowadzi bowiem do niebezpiecznie szybkiego nagrzewania się organizmu. Jednocześnie spadająca liczba ich naturalnych wrogów - drozdów mogła doprowadzić do szybkiego rozwoju niektórych populacji.

Naukowcy z Brytyjskiej Akademii Nauk i Open University podchodzą do eksperymentu bardzo poważnie, podkreślają, że jest to jedno z największych w historii badań ewolucyjnych. Dane o ślimakach będzie można nadsyłać przez sześć miesięcy, począwszy od 1 kwietnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ślimak Winniczek

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

GoldenHelix (gość)  •

W sezonie 2016 firma P.P.H.U. MARGO kupi każda ilość ślimaków winniczków. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.skupslimakow.pl. Więcej informacji pod numerem telefonu- 600 851 982

odpowiedzi (0)

skomentuj