Menu Region

Prokuratura chce uchylić immunitet posłowi PiS Markowi...

Prokuratura chce uchylić immunitet posłowi PiS Markowi Łatasowi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kielecka prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Prawa i Sprawiedliwości Markowi Łatasowi, który po pijanemu kierował samochodem. Jest to niezbędne, aby postawić mu zarzuty wyjaśnia Radiu Kielce rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Sławomir Mielniczuk.
W tej chwili gromadzona jest niezbędna dokumentacja, która posłuży do przygotowania wniosku i przesłania go do prokuratury krajowej. Ta wystąpi do Sejmu o uchylenie posłowi immunitetu. Dopiero potem będzie można mu postawić zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - dodaje prokurator Mielniczuk. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Jak ujawniło Radio Kielce poseł Marek Łatas został zatrzymany przez policję w środę. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,7 promila.

Poseł nie protestował przeciwko badaniu stanu trzeźwości, ani też nie zasłaniał się immunitetem. Dopiero po zakończeniu wszystkich czynności policjanci dowiedzieli się, że mają do czynienia z posłem, którego chroni immunitet.

Od środy do wczoraj świętokrzyska policja o tym zdarzeniu nie informowała.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się