Menu Region

"Prawda, nauka, pamięć", czyli akcja poświęcona wybuchowi...

"Prawda, nauka, pamięć", czyli akcja poświęcona wybuchowi reaktora w Czarnobylu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W internecie ruszyła dziś akcja "Prawda, nauka, pamięć", poświęcona 23. rocznicy wybuchu reaktora atomowego w Czarnobylu. Akcję zainicjowali białoruscy naukowcy, których wspierają koledzy z Rosji i Ukrainy.
Przez 10 dni eksperci zajmujący się badaniem skutków katastrofy w Czarnobylu będą odpowiadać na pytania internautów. Odpowiedzi będą przesyłane na indywidualne adresy użytkowników sieci i publikowane na specjalnej stronie internetowej poświęconej czarnobylskiej katastrofie.

Do uczczenia 23. rocznicy atomowej tragedii przygotowuje się również białoruska opozycja, która tradycyjnie, 26 kwietnia, zorganizuje przemarsz ulicami Mińska.

Podczas wybuchu reaktora w ukraińskiej elektrowni atomowej najbardziej ucierpiały tereny dzisiejszej Białorusi. Do tej pory prawie 30 procent ziemi jest wyłączone z użytkowania. Skutki katastrofy odczuwa już drugie pokolenie Białorusinów. Każdego roku kilkadziesiąt osób przechodzi specjalistyczne leczenie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się