Menu Region

Niemieckie niewypały rozbrojone

Niemieckie niewypały rozbrojone

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemieccy saperzy rozbroili pochodzące z czasów II wojny światowej bomby, znalezione w miejscowości Langenhagen pod Hanowerem. 15 tysięcy mieszkańców, którzy zostali ewakuowani z uwagi, powróciło do domów.
Akcja rozbrajania sześciu brytyjskich bomb lotniczych, znalezionych na w Langenhagen, będąca jedną z największych tego typu operacji w ostatnim czasie w Niemczech, zakończyła się po dziesięciu godzinach.

Z Langenhagen i sąsiadujących z tą miejscowością dzielnicach Hanoweru ewakuowano w sumie 15 tysięcy osób. Wśród nich byli między innymi seniorzy z dwóch domów spokojnej starości. Większość z ewakuowanych znalazła schronienie u rodzin lub znajomych. Dla potrzebujących zorganizowano punkty pomocy w kilku szkołach i domu dla sióstr zakonnych.

Według informacji saperów, bomby udało się rozbroić na miejscu. Unieszkodliwione zapalniki i metalowe korpusy pocisków zostały usunięte. Późnym popołudniem odblokowano też zamknięty na czas akcji odcinek autostrady przebiegający nieopodal miejscowości. Przywrócono również ruch kolejowy na zamkniętym przez kilka godzin dworcu w tej miejscowości.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się