Menu Region

Hiszpania demonstrowała przeciwko zmianom w prawie...

Hiszpania demonstrowała przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Madrycie odbył się "Marsz w obronie życia", manifestacja przeciwko rządowej reformie prawa, dopuszczającego usuwanie ciąży. Zgodnie z nią, aborcja nie byłaby karana i można byłoby jej dokonywać do 22. tygodnia ciąży. Ponadto przepisy pozwalałyby 16-latkom przerywać ciążę bez wiedzy i zgody rodziców. Podobne manifestacje odbyły się we wszystkich, dużych hiszpańskich miastach.
Uczestnicy madryckiego protestu przyszli ubrani na czerwono, nieśli czerwone balony i chorągiewki, a na głowach mieli czapki w tym samym kolorze, Podkreślali, że czerwień to kolor życia.

Na głównym transparencie obok rysunku serca napisano: "Nie istnieje prawo do zabijania, istnieje prawo do życia". Manifestanci ruszyli spod budynku ministerstwa ds. równouprawnienia, resortu który jest autorem nowych przepisów dopuszczających aborcję.


Wśród przeciwników ustawy są także naukowcy i lekarze. Manifest, kończący dzisiejszy protest, odczytał pediatra.

Obecne prawo dopuszcza przerywanie ciąży, kiedy jest ona wynikiem gwałtu, grozi życiu kobiety albo gdy płód jest zdeformowany. Mimo to, co roku, ciążę usuwa ponad 100 tysięcy kobiet. Prawie wszystkie zabiegi przeprowadzane są w prywatnych klinikach.

Dokument zmieniający prawo związane z aborcją został już zaakceptowany przez parlamentarną komisję ds. równouprawnienia i w tym roku odbędzie się nad nim głosowanie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się