Menu Region

Kościół katolicki nie ma nic przeciwko żywności GMO

Kościół katolicki nie ma nic przeciwko żywności GMO

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Kościół katolicki nie ma nic przeciwko żywności genetycznie modyfikowanej. W tym duchu wypowiadali się przedstawiciele Watykanu biorący udział w poświęconej tej kwestii konferencji, zorganizowanej przez jeden ze związków włoskich rolników na Sycylii.
Watykan reprezentowali kanclerz Papieskiej Akademii Nauk biskup Marcelo Sanchez Sorondo i dziekan wydziału bioetyki Uniwersytetu Regina Apostolorum ksiądz Gonzalo Miranda. Biskup Sanchez Sorondo zwrócił uwagę, że w czasie niedawnej wizyty w Afryce Benedykt XVI nie wypowiedział się przeciwko żywności genetycznie modyfikowanej. Dodał, że rolnictwo powinno być otwarte na nowe techniki upraw, szczególnie w krajach rozwijających się. Ksiądz Miranda stwierdził, że nie ma sensu bezkrytyczne popieranie bądź odrzucanie takiej żywności, należałoby natomiast uczciwie rozważyć wszystkie "za" i "przeciw".

Biorąca udział w dyskusji laureatka nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Rita Levi Montalcini, która jest członkiem watykańskiej Akademii Nauk, oświadczyła, że sprzeciw wobec żywności genetycznie modyfikowanej jest przejawem zabobonu, z którym należałoby walczyć.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jan Paweł II ostrzega przed GMO

+15 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wacław (gość)  •

Jan Paweł II ostrzega przed GMO: "Możemy tylko z obawą spoglądać na ogromne możliwości odkrywane w dziedzinie nauk biologicznych. Nie jesteśmy jeszcze w stanie ocenić zaburzeń biologicznych, które mogą wyniknąć z nieprzemyślanych manipulacji genetycznych i rozwijania bez skrupułów nowych form życia roślinnego i zwierzęcego, nie wspominając już o zupełnie niedopuszczalnych doświadczeniach nad życiem ludzkim. Oczywiste jest, że w tak delikatnej dziedzinie, obojętność czy odrzucenie najbardziej podstawowych norm etycznych zaprowadzi ludzkość na sam próg autodestrukcji.”


11 listopada 2000
Spotkanie Świata Rolniczego (Jubilee of the Agricultural World):
„Ziemia została nam dana do użytku, nie do nadużywania. Jest to zasada, o której trzeba pamiętać w gospodarce rolnej, gdy chodzi o postęp przez zastosowanie biotechnologii. Technologie te nie mogą być oceniane tylko na podstawie natychmiastowych zysków i interesów ekonomicznych. Technologie te muszą być uprzednio poddane wnikliwej ocenie naukowej i etycznej, aby zapobiec możliwości dewastacji przez nie ludzkiego zdrowia i przyszłości ziemi.”

odpowiedzi (0)

skomentuj