Menu Region

Studenci mówią "nie" kryzysowi

Studenci mówią "nie" kryzysowi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
"Kryzys" to słowo odmieniane przez wszystkie przypadki. Od kilku miesięcy to słowo nie schodzi z ust Polaków. Trójka studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiła walczyć z kryzysem, lecz w nieco inny sposób.
Studenci założyli stronę internetową antykryzysowi.pl, na której zachęcają do wyrażenia sprzeciwu wobec słowa "kryzys". Ponad 2 tysiące internautów przyłączyło się do protestu. Zdaniem pomysłodawców inicjatywy, politycy używając słowa "kryzys", manipulują opinią społeczną i wykorzystują recesję gospodarczą do gromadzenia kapitału wyborczego.

Autorom antykryzysowej witryny internetowej nie podoba się, że "fala kryzysowej agitacji" wypływa z ust ekspertów, polityków i dziennikarzy. Pomysłodawcy strony internetowej przekonują, że ich inicjatywa ma zainspirować społeczeństwo do rzetelnej dyskusji na temat sytuacji w gospodarce. Ich zdaniem, ciągłe straszenie kryzysem jedynie wzmaga recesję gospodarczą.

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego proponują, by słowo "kryzys" zastąpić innymi pojęciami, takimi jak recesja, dekoniunktura, impas, uwstecznienie, regresja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się