Menu Region

Rusza wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas

Rusza wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W kościołach w całej Polsce parafialne zespoły Caritas będą rozprowadzały świece-paschaliki, chlebki miłości lub baranki wielkanocne. W niektórych parafiach w Niedzielę Palmową będzie można kupić palemki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
W tym roku przygotowano pół miliona paschalików. Są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. Wierni mogą zapalić swoje paschaliki właśnie na tej liturgii światła.
Dyrektor Caritas Polska ksiądz Marian Subocz powiedział, że Kościół chce podkreślić ścisły związek dwóch swoich zadań, jakimi jest oddawanie czci Bogu poprzez sprawowanie liturgii i praktykowanie miłosierdzia.

W ubiegłym roku Caritas przygotowała 103 160 paczek z żywnością, które w okresie przedświątecznym dostały przekazane najuboższym rodzinom. Pieniądze ze sprzedaży paschalików, baranków i chlebków miłości zostaną przeznaczone także na organizację świątecznych śniadań dla potrzebujących.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się