Menu Region

Świdnica: Ranni w wypadku czują się lepiej, kierowca ma...

Świdnica: Ranni w wypadku czują się lepiej, kierowca ma opiekę psychologa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poszkodowani we wczorajszym wypadku autokaru w Świdnicy czują się lepiej, ale wszyscy pozostaną pod opieką psychologów. Rano szpital opuściły dwie osoby, do wieczora do domów wróci kolejnych 6. Dłuższe leczenie czeka jeszcze czworo rannych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W sumie w szpitalach w Świdnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu pozostanie 8 osób, w tym 5 dzieci.
Autokarem, który wbił się w wiadukt kolejowy, jechało 45 uczniów szkoły podstawowej w Bystrzycy Górnej. Wójt gminy wiejskiej Świdnica Teresa Mazurek zapewnia, że opieką psychologiczną zostanie już w poniedziałek objęta cała placówka.

Także w poniedziałek można się spodziewać przesłuchania kierowcy. Mężczyzna wciąż jest w szoku i pozostaje w szpitalu, w asyście policji.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował, że są podstawy do postawienia mężczyźnie zarzutu nieumyślnego spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym. Śledczy czekają, by lekarze pozwolili na przesłuchanie kierowcy. Pozostaje on pod opieką psychologów, niewykluczona jest także interwencja psychiatry.

Autokar był sprawny, kierowca miał wszystkie potrzebne uprawnienia i wieloletnie doświadczenie. Wciąż nie wiadomo, dlaczego wjechał pod zbyt niski dla autokaru wiadukt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się