Menu Region

Misterium męki pańskiej w Klasztornej Górce

Misterium męki pańskiej w Klasztornej Górce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad stu mieszkańców parafii Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej wystawiło misterium męki pańskiej. Każdego roku, do tego najstarszego w Polsce sanktuarium maryjnego, koło Łobrzenicy, przybywają tysiące wiernych.
Akcja Misterium Męki Pańskiej rozgrywała się blisko studzienki, gdzie w XI w. ukazała się pasterzowi Matka Boża, co rozpoczęło historię sanktuarium. Przy dzwonnicy usytuowano pałac Piłata, dalej pałac Heroda, Sanhedryn i siedzibę Kajfasza. Golgotę umieszczono obok cmentarza parafialnego, przy którym znajdują się krzyże.

Scenariusz przedstawienia, wystawianego od ponad 25 lat, jest oparty na ewangeliach oraz książce Romana Brandstaettera zatytułowanej ,,Jezus z Nazaretu". Pomysłodawcą odegrania misterium był ks. Jan Czekała, który był reżyserem przedstawienia pasyjnego.

Ma ono także na celu upamiętnienie pomordowanych, w obozie, który w czasie II wojny światowej istniał na terenie sanktuarium, wiernych, księży i zakonników.

Tegoroczne przedstawienia odbędą się jeszcze trzykrotnie - 4, 5 i 18 kwietnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się