Menu Region

Tybetańczycy dziękują Indiom za 50 lat pomocy

Tybetańczycy dziękują Indiom za 50 lat pomocy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W New Delhi odbywają się uroczystości upamiętniające 50 lat pobytu Tybetańczyków w Indiach. Obchody są wyrazem wdzięczności wobec władz i narodu indyjskiego za udzielenie tybetańskim uchodźcom schronienia po opuszczeniu przez nich kraju znajdującego się pod chińską dominacją.
W New Delhi odbyły się kolejne występy artystyczne i pokazy tradycyjnego rzemiosła prezentowane przez Tybetańczyków przebywających na wychodźstwie w Indiach. Z kolei w Dharamsali, wychodźczej siedzibie XIV Dalajlamy miał miejsce protest skierowany przeciw łamaniu praw człowieka w Tybecie oraz chińskiej dominacji w tym regionie.

Obchody zakończyły się rozwinięciem tybetańskiej flagi oraz odśpiewaniem hymnu Tybetu.
Przedstawiciel XIV Dalajlamy Tempa Tsering wyjaśniał, że Tybetańczycy są w Indiach od 50 lat i poprzez rocznicowe obchody chcą poinformować indyjskie władze oraz indyjski naród jak bardzo cenią sympatię, zrozumienie i wsparcie, którego im udzielono. Tempa Tsering podkreślał, że dzięki Indiom Tybetańczycy na wychodźstwie byli w stanie ocalić swoją tożsamość oraz zachować tradycyjną sztukę i kulturę.

Podczas pięciodniowych uroczystości w Delhi prezentowane są różnorodne formy dziedzictwa kulturowego Tybetu, a także dokumentacja fotograficzna obrazująca życie i osiągnięcia diaspory tybetańskiej na wychodźstwie. Wśród prezentowanych fotografii są między innymi zdjęcia XIV Dalajlamy ze spotkań z Janem Pawłem II.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się