Menu Region

Białoruś: Milinkiewicz ostrzega opozycję

Białoruś: Milinkiewicz ostrzega opozycję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lider białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz ostrzega swoich kolegów przed nadmiernym krytykowaniem Unii Europejskiej za kontakty z władzami w Mińsku.
Milinkiewicz uważa, że gdyby Bruksela całkowicie zamknęła się na dialog z niedemokratycznymi władzami, to taką sytuację wykorzysta Moskwa dla całkowitego przejęcia wpływów na Białorusi.

Aleksander Milinkiewicz powiedział, że nie wyklucza scenariusza, w którym Rosjanie wystawią popieranego przez siebie kandydata na prezydenta. Może on wygrać wybory, bo obieca na przykład tani gaz.

Aleksander Milinkiewicz jest przekonany, że jedynie zbliżenie Mińska z Brukselą może zapoczątkować demokratyczne reformy na Białorusi.

Kraje Unii Europejskiej zawiesiły na 9 miesięcy sankcje wizowe wobec białoruskich urzędników i chcą współpracować z Białorusią w ramach projektu Partnerstwa Wschodniego.

Część działaczy białoruskiej opozycji uważa, że Unia Europejska nie powinna decydować się na takie zbliżenie, dopóki białoruskie władze nie zaprzestaną łamania praw człowieka i tłumienia wolności obywatelskich.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się