Menu Region

Niemcy boją się ataku terrorystów

Niemcy boją się ataku terrorystów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemieckie władze ostrzegły, że islamscy terroryści mogą planować zamachy podczas jubileuszowego szczytu NATO w przyszłym tygodniu, a także przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami parlamentarnymi. Na razie nie ma jednak informacji o planach konkretnych ataków.
Szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Heinz Fromm powiedział, że takie wydarzenia jak szczyt NATO zawsze znajdują się w kręgu zainteresowania terrorystów. Fromm ocenił, że zagrożenie ze strony islamskiego eksptremizmu jest nadal duże.

Według informacji ministerstwa spraw wewnętrznych, w ciągu ostatnich dziesięciu lat szkolenia w obozach dla terrorystów odbyło około 140 osób pochodzących z terenu Niemiec. Sekretarz Stanu w resorcie August Hanning poinformował, że połowa z nich przebywa obecnie w Niemczech.

Niemieckie służby bezpieczeństwa nie wykluczają, że terroryści mogą próbować zakłócić przebieg wyborów, aby wpłynąć na ich wynik. Hanning zwrócił uwagę, że islamscy ekstremiści w kierowanych pod adresem Niemiec ostrzeżeniach, publikowanych w formie nagrań wideo, przypominają sytuację z Hiszpanii z 2004 roku. Przed tamtejszymi wyborami terroryści przeprowadzili w Madrycie serię zamachów bombowych, w których zginęły 192 osoby.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się